Wpis z mikrobloga

Mireczki i mirabelki, no #!$%@? mnie ogarnął.

Syna mam, level 12. Chłopak uczy się bardzo dobrze, jest ambitny, bierze udział w konkursach. Postawił sobie jasny cel - stypendium.

Szkoła weszła w projekt, który wymaga uczestnictwa w dodatkowych zajęciach (obowiązkowo - jedna nieobecność i wylot). Młody się oczywiście napalił, jeździ na te zajęcia mimo, że dłużej w szkole musi być. Stypendium miał wynosić 200 zł co miesiąc przez rok, pod warunkiem posiadania wysokiej średniej na półrocze. Zacisnął poślady i na półrocze średnią ma w szkole największą, więc już w myślach tę kasę wydawał.

No i co się okazało? Dostali niedawno do wypełnienia wniosek o stypendium, gdzie oprócz wysokiej średniej jest warunek, iż stypendium dostaną uczniowie, których dochód w rodzinie nie przekracza bodajże 800 zł brutto na osobę. Czego we wcześniejszym regulaminie nie było (przeczytałem dokładnie).

No i młodego, jak dostał wniosek, szlag trafił. Jak nam wygarnął w domu, czemu on się uczy, stara, jeździ na te dodatkowe zajęcia, nie ma czasy na LOL-a nawet, a jakiś [cenzura] głupek odrobi tylko parę zadań domowych i dostanie za to kasę. No i weź odpowiedz dziecku, dlaczego, skoro człowiek przeklina w myślach jeszcze bardziej.

I tak właśnie szkoły pozbywają się talentów. Bo jaką młody znajdzie teraz motywację do nauki, jak wie, że zostanie wydymany? Niby ten PRL minął, ale chyba nie do końca... #zalesie #szkolastandard #smuteczek
  • 230
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dreammaster współczuje młodemu .
I to nie jest tak ze dzieciak jest materialistą. Jest ambitny (według OP) i napalił się na to stypendium wyrzekając się pewnych przyjemności. A potem dostał strzała w twarz, bo wystarczy że jego rodzice pracują i uczciwie wykazują dochód - a to co robił staje się nieważne w kwesti stypendium. Każdego by to wkurzyło.
Byłem w podobnej sytuacji, tylko ze u mnie były punkty, oczywiscie dodatkowe punkty
  • Odpowiedz
  • 1
@Przymiotnik będziesz kiedyś pracował, starał się, aby dostać nagrodę roczna, ale... Jakiś nierob dostanie, bo zarabia mało. Wtedy idź do ojca, niech Ci płaci.
  • Odpowiedz
@dreammaster: Moja Młoda miała coś bardzo podobnego w liceum. Już w drugiej klasie laureatka z olimpiady, oczywiście szkoła tego wcale nie doceniła, nawet na zakończeniu jej nie wyczytali, bo nagradzali sukcesy (często dużo mniejsze) absolwentów, a ona z drugiej klasy. No #!$%@? logika. Powiedziałem jej, że skoro z olimpiady ma już indeks na wymarzone studia, to teraz może sobie szkołę olać, wziąć w maturalnej klasie tróje z wszystkiego i niech
  • Odpowiedz
zakładamy patronite ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KromkaMistrz: jak zwał, tak zwał, są lepsi ode mnie, którzy ogarną merytorykę i kapitułę fundu. Ale myślę, że pomysł wart wcielenia w życie. Wyplusujta mnie, niech zobaczo inne mirasy.
  • Odpowiedz
Juz mialem tobie przyklasnac ze jednak masz racje i wykorzystali ze tak powiem naiwność twego syna, ale po przeczytaniu

a jakiś [cenzura] głupek odrobi tylko parę zadań domowych i dostanie za to kasę


Jakoś poparcie moje opadło bardzo nisko tak nisko jak slowa twego syna, nie tylko średnia sie liczy, ale szacunek do innych ludzi rowniez jest wazna rzecza o czym chyba zapomnieliście w pogoni za ocenami

@dreammaster:
  • Odpowiedz
@dreammaster: jak jest twardy, to niech wyleje gorzkie żale wychowawcy/dyrektorowi, najlepiej do takiego stopnia, żeby Cię wezwali na rozmowę, na którą go zabierz i przeprowadź rzetelną rozmowę z osobą decyzyjną. Będzie to beton, ale młody załapie jak działa "system".
Powiedz mu, że na studiach już go w ten sposób nie wyruchają, a to jest szopka i postaraj się wypracować jakiś model motywacyjny.
np na #polsl można kasować kombostypendium
  • Odpowiedz
@dreammaster u nas biedaki zawsze mają lepiej. Na studiach wiązałem koniec z końcem, bo rodzice o 2 zł przekraczali dochód bo siostra pracowała. Gość z mojego roku nie pracował w czasie studiów i był najlepiej ubrany, jeździł wozem za ok 20k. Czemu o nim pisze? Widziałem go zawsze jak składał po socjalke, bo jego ojciec robił loda Niemcowi na czarno. Niezły cwaniak był z niego i lubił dogryzać niektórym. Jak usłyszałem
  • Odpowiedz
@mj_computer: Politechnika Krakowska wiec niby jedna z lepszych w pl , xD u mnie dokladnie bylo tak :
na 1szym roku nei dostalem sportowego bo mialem jeden warunek, a zasady byly ze musze miec w terminie rok. Ok, na drugim roku specjalnie wszystko zamykalem w terminie nawet na 3.0 zeby bylo, #!$%@? w czerwcu bal mistrzow sportów statuetka najlepszy sportowiec pk #!$%@? muje. We wrzesniu(30 bodajze) zmiana regulaminu ABY DOSTAC
  • Odpowiedz
@dreammaster: zarzutka, ale odpowiem.

Źle wychowujesz syna. Chęć otrzymania gratyfikacji pieniężnej za naukę jest motywacją zewnętrzną. Taka motywacja szybko się wypala i traci swoją wartość.
Dziecko ma mieć motywację wewnętrzną do nauki - ma się uczyć dla siebie, żeby się rozwijać. Taka motywacja działa jak motor napędowy.
  • Odpowiedz
@turtelian: czyli nie spełniłeś wymagań. Na śląskiej były podobne- zaliczyć terminowo wszystkie przedmioty i zamknąć semestr, średniej do sportowego nie wymagano, tylko zamknięcie semestru. Mi przez dwa lata udawało się kosić oba sportowe+naukowe, polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mj_computer: jstes dzbankiem ktory nie umie czytac xD wiec chyba klamiesz z tym naukowym xD
wyraznie napisalem ze zmieniono zasady po semestrze czyli dokladnie taka sytuacja jak w poscie.

"We wrzesniu(30 bodajze) zmiana regulaminu ABY DOSTAC STYPENDIUM SPORTOWE trzeba miec srednia powyzej X. "
w ostatni dzien roku akademickiego zmieniono zasady dotyczace POPRZEDNIEGO roku, za ktory mialem dostac stypendium.
Widac na slaskiej maja rigcz i rozumieja ze sportowe jest za
  • Odpowiedz