Wpis z mikrobloga

@Nie_umre_za_ciebie: @Clefairy: @DiscoKhan: @BekaZWykopuZeHoho: @rybalmjestary:

Jak zwykle. Grupa ameb umysłowych insynuująca swoim oponentom widzenie zero-jedynkowe, która prezentuje dokładnie taką samą zero-jedynkowość. Skoro Polska poza UE nie byłaby drugą Szwajcarią, wcale nie oznacza, że byłaby drugą Białorusią. To trochę bardziej skomplikowane, a rozważając takie alternatywne scenariusze wartało by określić kilka bardziej szczegółowych założeń, np. czy w ogóle byśmy do niej nie wchodzili, czy np. wyszli wkrótce itp. itd.
źródło: comment_X18SQEZsPrvdoe1B3ut9TNtqBgqaD2Bn.jpg
@PiPiPingu: nie ma jak oskarżać kogoś o myślenie zero-jedynkowe i jednocześnie sugerować, że powiedziałem, że Polska byłaby drugą białorusią XD No no typie, taki z ciebie intelektualista, racjonalista myśliciel, że pokonałeś się własną bronią.

Z jednym się zgadzam. To TROCHĘ bardziej skomplikowane. A na pewno na tyle, że sugerowanie takiej drogi jako jakiekolwiek rozwiązanie to wróżenie z fusów, dziecinada i zwykły brak wyobraźni.
@PiPiPingu: boże, odkąd te brainlety się pojawiły to w ogóle się pisać odechciewa.

Człowieku, po pierwsze do EU weszliśmy po referendum. Boli ciebie to miej pretensje do swoich rodziców, ja wtedy nie mogłem głosować. Mówisz, że twoi rodzice to brainlety to ja mam tylko nadzieję, że jesteś adoptowany i tobie śliną nie cieknie kącikiem ust xD

Niestety szczerze w to wątpię, bo widzisz ja nawet nic o żadnej rusyfikacji nie pisalem,
@BekaZWykopuZeHoho:

Człowieku, po pierwsze do EU weszliśmy po referendum. Boli ciebie to miej pretensje do swoich rodziców, ja wtedy nie mogłem głosować. Mówisz, że twoi rodzice to brainlety to ja mam tylko nadzieję, że jesteś adoptowany i tobie śliną nie cieknie kącikiem ust xD


Ale wiesz, że fakt, iż moi rodzice mieli prawa wyborcze w okresie, w którym było referendum nie implikuje to jak w nim głosowali? Na takim poziomie logiki
@pokpok Nie dziwię się, połowa z was ma rodziców którzy byli w organizacjach komunistycznych, więc to w miarę logiczne, że przymykacie oko na wypłacanie ogromnych emerytur tym podludziom i wiele innych zaniedbań przy obalaniu komuny oraz, że podzielacie ich poglądy. Znam bardzo wiele osób w twoim wieku które są za tym, żeby jeszcze dziś wieszać tych czerwonych dziadków, puki żyją. Mi by wystaczyło odebranie majątku.
@pokpok: radykalniej ? czyli co doly z wapnem i powroz na szyje ? Faflun z Podlasia, taki antykomunista, ale reka w reke z bolszewia z Pisu glosuje czy to sprawach podatkowych czy administracyjnych.
Dzieci to dzieci, myślą że świat jest prosty łatwy i go zawojują.
To dobrze.
Niech myślą tak jak najdłużej xD

Niestety, wygoda i bezpieczeństwo (nawet jeśli złudne) idzie w parze z głupotą i ignorancją. Ale może lepiej być głupim ignorantem?
@PiPiPingu: człowieku, ja zrobiłem to samo co ty, to znaczy dopowiedziane sobie pewne fakty na temat rozmówcy. Cieszy mnie to, że coś takiego uważasz za kretynizm. Dziwi zaś to, że w takim wypadku sam taką sztuczkę zastosowałeś.

To o co ci cholera jasna chodzi?

Zaś modernizacje nie odbyłyby się na taką skalę gdyby programy unijne nie (trudne słowo, możesz je źle zinterpretować, przeczytaj to zdanie co najmniej trzy razy!) wymusiły wykorzystania
@BekaZWykopuZeHoho: witam jestem twoim dzbanem, nazywaj mnie jak chcesz, ale jak nie wiesz jak wyglądał wzrost pkb przed unią i z nią to siedź cicho, jak nie rozumiesz kto dostaje większe korzyści z otwarcia granic proponuję poczytać o NAFTA. Jesteś debilem a do tego nie masz otwartego umysłu. Na twoim miejscu bym poczytał a potem pisał na wykopie.
Skoro Polska poza UE nie byłaby drugą Szwajcarią, wcale nie oznacza, że byłaby drugą Białorusią. To trochę bardziej skomplikowane, a rozważając takie alternatywne scenariusze wartało by określić kilka bardziej szczegółowych założeń, np. czy w ogóle byśmy do niej nie wchodzili, czy np. wyszli wkrótce itp. itd. To jednak przerasta umysłowy potencjał takich ludków jak wy. Nawet nie wspominając o tym, że rusyfikacja kraju, który jest w NATO wydaje się być równie prawdopodobna
@evilbadday: Pragnę przypomnieć że

A) Jest w ekonomii coś takiego jak konwergencja
B) Polska na początku lat 90 zawarła z ue coś takiego jak umowa stowarzyszeniowa stopniowo wprowadzaliśmy i dostosowaliśmy swoje prawo do unijnego żeby do unii wejść przez co korzystała również gospodarka.

Poczytałem o nafta na tyle dużo żeby wiedzieć iż to porozumienie dotyczy państw po drugiej stronie Atlantyku. Wskazuje na to fakt iż skrót tej umowy rozwija się w
źródło: comment_fkDiVZVV6w68TO2B3MsTj1NzwZTmFdgu.jpg
A) Jest w ekonomii coś takiego jak konwergencja
B) Polska na początku lat 90 zawarła z ue coś takiego jak umowa stowarzyszeniowa stopniowo wprowadzaliśmy i dostosowaliśmy swoje prawo do unijnego żeby do unii wejść przez co korzystała również gospodarka.

Poczytałem o nafta na tyle dużo żeby wiedzieć iż to porozumienie dotyczy państw po drugiej stronie Atlantyku. Wskazuje na to fakt iż skrót tej umowy rozwija się w NORTH AMERICAN free trade agreement
@evilbadday:

Po pierwsze durniu nie porównuj Chin z Polską tylko co najwyżej Polske z Bialorusia albo Ukrainą.

Chiny mogą pozwolić sobie na więcej bo są potężnym rynkiem zbytu i druga gospodarka świata z apetytem na pierwsza a Polska ma 38 milionów mieszkańców i gospodarkę na poziomie 500 miliardów dolarów. Jeśli poważne porównujesz te dwa kraje to jesteś idiotą i to przepotężnym.

Dodatkowo te brednie jak to niedobra łunia zniszczyła polski narodowy
NAFTA powstała by USA mogło doić Kanadę i Meksy


@evilbadday: tak było czy tak ci się wydaje? Jakaś publikacja na temat tego dojenia? Podsumowanie strat? Dlaczego więc Kanadyjczycy tak uparcie negocjowali z Trumpem zamiast po prostu wystąpić z umowy? Sami debile tam są i nikt nie zauważył że ich od 30 lat doją?

Dość powiedzieć że to Meksyk chciał NAFTĘ bo szukał inwestycji.

Wiki pokazuje zupełnie inne motywacje niż 'dojenie':

The
Daj w końcu te opracowania, o które cię prosiłem, bo chodzisz i pieprzysz o UE, a jak ktoś cię zagnie czy zapyta to uciekasz


@ZaplutyKarzelReakcji:

Na wypadek, gdyby to ktoś czytał i zainteresował się, o jakie opracowania chodzi. Gość domaga się ode mnie naukowych dowodów na to, że można istnieć poza UE. Serio.
@BekaZWykopuZeHoho: w latach 90 chińczyk jadł za miskę ryżu, przez to że był tani i produkcja była tam opłacalna, z biegiem czasu zaczeli się bogacić, nikt nie zabroni mi porównywać się do jakiego kraju chcę bo wzorce trzeba skądś brać. To że mentalnie to dla ciebie za trudne nie oznacza że inni tego nie zrozumieją. Widać że nie znasz się też na przemyśle mówiąc o syrenkach. Ja wspomniałbym raczej o cukrowniach,
po co kłamiesz? Chodziło mi o jakiekolwiek poważniejsze artykuły, opracowania, wykłady. Cokolwiek skad czerpiesz swoje przekonanie o tym, ze poza UE będzie lepiej


@ZaplutyKarzelReakcji:

A kto ci do tego zakutego łba nakładł, że ja cokolwiek twierdzę? Proszę o cytat.
@sakfa: ładnie że się przygotowałeś doceniam, handel między 2 stronami może być korzystny dla obu stron co nie zmienia faktu że jedna strona zyskuje więcej, meksyk miał kryzys potrzebował inwestycji poszedł na ten pakt jak każdy kto chce dobra dla kraju, może nawet lepiej że poszedł bo też na tym zyskał, co nie zmienia faktu że USA zyskało najwięcej. W unii jest pewien problem a mianowicie kilka silnych państw zyskuje dużo
@evilbadday: Bo jeśli porównujesz druga gospodarkę świata z krajem który ma tyle mieszkańców co większe chińskie miasto to sam wystawiasz sobie świadectwo.

Jeśli ich gospodarka jest dużo większa od naszej to oczywiście że będą z unia handlować na lepszych warunkach niż my, stad taki Trump popierał brexit bo wiedział że będzie mógł wydymać Uk w negocjacjach handlowych.

https://m.youtube.com/watch?v=RHFp3-qE_T8

Co do cukrowni czy ty wogole wiesz że w całej Europie je likwidowano
To wy macie jakieś kompleksy jeśli myślicie że nie możemy być Szwajcarią.


@anymous_: PiS wygrał w Polsce, czy potrzeba więcej argumentów dlaczego to naród kretynów i nie mogliśmy być i długo nie będziemy mogli być drugą Szwajcarią?
@BekaZWykopuZeHoho: a kto powiedział że chcę wyjść z UE toż to debilizm, wtedy to dopiero byśmy stracili. Cukrownie można likwidować ale jeśli ktoś specjalnie sprzedaje taniej by ktoś zbankrutował i móc zmonopolizować rynek to nie jest to prawidłowe zachowanie. Nie mówię też że to niemcy nie dają wstać z kolan to polacy są za głupi by się podnieść. A co do Chin tu nie chodzi o większą gospodarkę tylko o fakt