Wpis z mikrobloga

  • 482
Uważam, że jak się mieszka w centrum dużego miasta to nie wstyd nie posiadać prawa jazdy, bo to głupie by było, nieopłacalne czasowo i pieniężnie jeździć samochodem po centrum.
  • 169
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lana oczywiście, że wstyd

Dziś nawet 80 letnie dziadki mają prawo jazdy. Ludzie którzy pamiętają czasy bez prądu. Którzy pamiętają wojnę.

A obecnie ktoś nie zdaje prawka bo mu się nie chce, albo nie potrafi.
To jest dopiero wstyd skoro nawet głupia sprzątaczka musi mieć prawko.
  • Odpowiedz
@Lana: Powiem ci mordo tak, mieszkam w połowie drogi między centrum krakowa i hutą i na centrum tylko trajką. Jakbym miał jechać autem to bym dostał białej gorączki ()
  • Odpowiedz
Przykładowo: guma pęknie, będzie gówniak. Potem zachoruje u męża/żony nie będzie. Co teraz? Karetka? Taksi?
Nie mówiąc już o większych zakupach, bo po co być codziennie w sklepie.
  • Odpowiedz
@Lana: sam jakbym mieszkal w dobrze skomunikowanym mieście to bym auta nie miał. Może nawet prawka, kto wie. Ale posiadanie prawka jednak pomaga, dzięki prawku mam np. obecna pracę. Przydaje się po prostu. Natomiast posiadanie auta jak masz dobre polaczenia.... Szkoda kasy.
  • Odpowiedz
Widzę że ostatnio modny zrobił się najnazd na kierowców i w sumie nic mi do tego kto jak żyje, ale jak ktoś deklaruje że nie potrzebuje prawka, to od razu mam przed oczami obraz ultra hipstera, aktywisty, który przez okrągły rok uwielbia się kisić w zatłoczonym i hałaśliwym centrum swojego ukochanego miasta.
Owszem, jazda po centrum własnym samochodem mija się z celem, ale większość ludzi mieszkających w miastach ma jednak potrzebę raz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Federasta odróżniasz brak wstydu od dobrze jest mieć prawko?
@cienki137 gdybym potrzebowała to przecież nie mam awersji do zrobienia, nie zmienia to tego, że jeszcze chyba w całym życiu nie miałam potrzeby koniecznie gdzieś pojechania lub bycia kierowcą w grupie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cienki137 tak jak mówiłam - sytuacje awaryjne, ale takie serio, nie powstrzymałyby mnie przed zawiezieniem kogoś bliskiego np. na pogotowie
  • Odpowiedz
@Lana: A odróżniasz opinie co sądzę o braku prawka z bezpośrednim wytknięciem że to wstyd?
A tak na poważnie bez łapania się za słowka, to oczywiście nie jest wstydem brak prawka, bo w pewnych okresach życia nie jest ono niezbędne, ale nie uważasz że w dłuższej perspektywie życiowej samochód jest jednak potrzebny? I przykładowo gdyby prawie 40 letni facet chwaliłby się że nie posiada prawka, to nie widzalabyś w tym
  • Odpowiedz
@Lana: W dzisiejszych czasach nauka proawdzenia pojazdów silnikowych, nauka pierwszej pomocy i sam egzain na prawo jazdy powinno być obowiązkowe jak matura. A jak nie chcesz podchodzić do egzaminu przynieś zaświadczenie od lekarza, że jesteś niepoełnosprawny. Nie widzę innego powodu dla którego dorosły człowiek ma nie umieć obsługiwać czegoś tak podstawowego w dzisiejszych czasach jak pojazd silnikowy.
Mieszczuch bez prawka bo hehe, po co mi jezdżę mercedesem za milion hehe
  • Odpowiedz
Nie widzę innego powodu


@lionandthebeast: Może dlatego, że jesteś głupim, zaślepionym i ograniczonym człowiekiem, do którego nie dociera fakt, że na świecie są różni ludzie, którzy wcale nie muszą podzielać jego opinii na temat pojazdów silnikowych i jak mniemam zainteresowania nimi i wszystkiego co z nimi związane i którzy najchętniej trzymaliby się od nich z daleka?
  • Odpowiedz