Wpis z mikrobloga

  • 482
Uważam, że jak się mieszka w centrum dużego miasta to nie wstyd nie posiadać prawa jazdy, bo to głupie by było, nieopłacalne czasowo i pieniężnie jeździć samochodem po centrum.
  • 169
  • Odpowiedz
@echelon_: a ja mieszkam w Warszawie i zdecydowanie wolę komunikację miejską. Nie muszę rano zeskrobywać szronu, nie denerwuję się, bo nie ma miejsca parkingowego. Po prostu wchodzę do autobusu i wychodzę
  • Odpowiedz
@Lana niby tak. Z takim przeswiadczeniem zylem 32 lata a potem zrobilem prawko, niemal potroilem swoje zarobki, mam samodzielną robotę w której dużo jeżdżę, nie dźwigam zakupów kilometrami, zapomniałem już jak śmierdzi żul z rana, moje żebra, kostki, stopy nie są obijane przez ciemny lud...

Generalnie kilka plusów posiadania prawka się znajdzie.
  • Odpowiedz
@czaykowski: No wy w Warszawie macie przewagę tego, że jest metro a tramwaje nie współdzielą torów z drogą. Plus Łodzi jest taki, że tam gdzie jeżdżę nie mam problemów z parkowaniem bo mam nawet za darmo.
  • Odpowiedz
@Lana: ja kiedyś prawko chciałbym zrobić ale we wrocku mi się po prostu nie opłaca. Jeżdżę sobie komunikacją za darmo i pieniądze które zaoszczędzę na paliwie/ubezpieczeniu/naprawach auta wolę wydać na coś innego.
  • Odpowiedz
@Lana: sprawa wyglada tak, ze do centrum krakowa jade szybciej samochodem tam i spowrotem niz mpk czy to tramwaj czy autobus. Korki to jest 5 maks 10 min. Tyle sie stoi na przystanku, idzie na przystanek i przesiada.
  • Odpowiedz
z 3 przesiadkami, cała podróż do pracy zajmie mi 1,5 h zamiast wziąć auto i dojechać w 25 minut


@kwiati: jakie to miasto? bo chyba masz jednego z większych pechów komunikacyjnych w Polsce, że akurat trasa 25 minutowa autem po mieście przekłada się na 1,5 zbiorową komunikacją
  • Odpowiedz
@Lana: mieszkam w centrum warszawy od urodzenia
nie korzystam na codzień z auta bo wszędzie jest blisko ZTMmem i rowerem
twój argument jest bezsensowny

nie no #!$%@? będę jechać tramwajem z 3 przesiadkami, cała podróż do pracy zajmie mi 1,5 h zamiast wziąć auto i dojechać w 25 minut jak człowiek.


@kwiati nie znam osoby z moich rówieśników która do roboty w wawie dojeżdza szybciej w aucie niż busie
  • Odpowiedz
@Lana: musisz koleżanko zrozumieć jedną prosta sprawę. Do miasta są głównie dwie drogi dojazdu. Jedna to komunikacja a druga to prywatny pojazd. Ale musisz zrozumieć, że ludzi jest dużo i kazdy ma inną sytuacje. Mówienie, że jazda do miasta po centrum samochodem nie ma sensu pokazuje tylko twoją niewiedze w tym temacie. Pieniądze to nie wszystko. Jest jeszcze komfort i bezpieczeństwo. W samochodzie czujesz się swobodnie, masz temperaturę jaką chcesz,
  • Odpowiedz
@kwiati
@wojtoon ja mam samochód ale jeżdżę do pracy tramwajem, samochodem jadę ponad pół godziny a tramwajem jestem w 15 minut na miejscu. Ogromna oszczędność czasu i pieniędzy
  • Odpowiedz
@Lana: ps. do mpk to ty sie musisz dostosować. a samochod masz zawsze pod ręką. Istnieje spontaniczność. Wpadasz na pomysł z chłopakiem, znajomymi zeby gdzies jechać coś zjeść - wsiadacie i jedziecie, wpadacie na pomysł, zeby pojechać gdzieś za miasto - jedziecie, musisz w jakis dzien zrobic pilnie zakupy bo czegoś zapomnialas - wsiadasz i jedziesz i nie dźwigasz tego przez pol miasta potem. Pomyśl o tym
  • Odpowiedz
po prostu trafiłem na idiotkę która nie potrafi zdać banalnego egzaminu i wymyśliła sobie usprawiedliwienie


@wojtoon: a ktoś gdzieś napisał, że jest jakaś przeszkoda? Czy po prostu jak zwykle trafiłem na naczelnego toruńskiego barana, który połowe informacji sobie wymyśla, a połowę źle rozumie?
  • Odpowiedz
@Lana: a ja uwazam ze jak sie nie ma prawa jazdy z przyczyn zależnych od siebie to sie jest niedojda i łamaga. Ale fajnie ze mozemy miec różne opinie :)
  • Odpowiedz