Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ludzi z #emigracja #uk #pracbaza .

Mam kolege , ktory pracuje w gownorobocie za nieco wiecej niz minimalna (7.95£/h) . Kolega ten jest po ogolniaku i bez prawka (xD) . Angielski zna i jest inteligentny . Dajmy na to chcialby rozpoczac 'kariere zawodowa' ...
No i teraz co taka osoba moze robic , zeby miec lepsza dobrze platna prace ?

1) Awans w gownopracach nie ma sensu , bedac managerem czy innym teamleaderem na kiju dostanie moze funta z hakiem wiecej a obowiazkow 3x tyle .
2) Praca w budowlance ? 8.4£ na start a wez tu jezdzij na jakies wypizdowia pracowac na polu jak co 2 dzien pada deszcz.
3) Gastronomia ? jeszcze gorzej , pomocnik kuchenny za 8 gdzies , raczej nie wiecej .
4) Domy opieki ? Podobne stawki i to jeszcze part time , a poza tym to praca dla bab .
5) IT no niby spoko ale raz , ze wszyscy sie na to teraz rzucili a dwa , ze nie jest into kucing , conajwyzej gierke z PB sciagnie .

No ja nwm serio , co ten kolega moglby robic , rynek pracy jest zniszczony przez globalne korporacje , kapitalisci zanizyli stawki a zwiekszyli wydajnosc wielokrotnie . Ktos , cos jakis pomysl ?

#rozwojosobisty #rozwojosobistyznormikami (?)
CzerstwaBulka - Mam pytanie do ludzi z #emigracja #uk #pracbaza .

Mam kolege , kto...

źródło: comment_h5aDO33d6d5fvNZiPuXhUI0DXkr903Y8.jpg

Pobierz
  • 143
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CzerstwaBulka: Mówiłem już wcześniej i powtórze znowu - roboty ziemne, umiejętności wielkich nie trzeba i każdy chętnie wytłumaczy co trzeba robićz wystarczą chęci. Stawki od 14f w górę, robiąc kilka uprawnień można liczyć na 20. To są stawki z biednej i taniej północy, Londyn płaci więcej ofkors. Zrobi uprawnienia na koparke to nawet się nie narobi. Do tego jak chce się rozwijać to szkoła i może być szybko surveyorem, albo
  • Odpowiedz
@DADIKUL: ja mam model biznesowy, ze zatrudniam bez doswiadczenia, na nizszych stawkach (pow. 10f/h) i daje podwyzki co 6 miechow wraz ze wzrostem doswiadczenia.
  • Odpowiedz
@sh2dov mam kartę cscs, znajomy miał mnie wziąć do ekipy na regipsy bez doświadczenia ale w końcu się nie udało bo zwodzil mnie miesiącami . Teraz od stycznia idę do fabryki domów modulowych gdzie mają mnie uczyć wszystkiego od montażu okien po hydraulike itp myślisz że po pracy w takim miejscu znajdę coś na własną rękę za jakąś spoko stawkę? . Zastanawiam się czy zostać tam na dłużej czy właśnie w
  • Odpowiedz
@DADIKUL: skup sie na jednym, bo jako elektryk, monter, akrobara dalej nie bedziesz umial nic konkretnego. Chcesz robic kable, zrob 18ed, rozpocznij nvq, dorob jakies 2391, part p, zapisz sie do nic eic jako komercyjny i dzialaj.
  • Odpowiedz
@sh2dov czytałem że droga kariery elektryka to nieustanne pchanie hajsu w dodatkowe levele szkolenia itp ile trzeba by zainwestować czasu i pieniędzy w uprawnienia żeby dostawać powiedzmy te 10f jako świeżak z możliwością rozwoju ? nie wiem czy nie bardziej pasowało by mi coś manualnego jak właśnie np.regipsy.
dzięki za info
  • Odpowiedz
@DADIKUL: regipsy to ciezka robota. Jakie kursy? Jezeli chcesz odpisywac instalacje to musisz znac aktualne regulacje. Nie da sie w latwy sposob zarabiac powazne pieniadze. Zawsze gdzies jest haczyk. Ja po wbiciu na komercyjnego elektryka odbilem sobie wszystkie kursy, stress, czas etc. Pierwszym zleceniem.
  • Odpowiedz
@sh2dov wiem o tym że nie będę zarabiał milionów na starcie. Chodzi mi o to ile czasu i pieniędzy trzeba poświęcić w tym przypadku żeby zacząć w ogóle pracować w tym zawodzie
  • Odpowiedz
@DADIKUL: sprawdze czy znam kogos tam. Co mozesz zrobic, wejdz na strone niceic i poszukaj firm z okolicy, odezwij sie do nich, moze ktos potrzebuje pomocnika
  • Odpowiedz
@Budo: Studia (na dobrym kierunku i uniwersytecie, jako ze wszedzie cena taka sama) sa dobra ale dlugoterminowa opcja ale nie piszmy ze % jest zerowe, jest aktualnie b.duze (do 6%), spokojnie przebija mortgage/dobre karty kredytowe i przy kiludziesieciu tysiacach student loan sa one wlasciwie niesplacalne, jak zarobki dogonia srednia to mamy ekstra 9% podatku do konca zycia.
  • Odpowiedz
@CzerstwaBulka: > kapitalisci zanizyli stawki

co za dranie jedne skurkowane!
jak już dziś rynek pracy taki zepsuty, co pomyśleć co czeka nasze dzieci, chyba każdy jeden będzie musiał robić za najniższą w korpo mimo że inteligent ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@CzerstwaBulka: spoko, rozumiem, że sytuacja wygląda coraz gorzej, ale nie wynośmy problemu do takiej rangi, moim zdaniem trafnie i w paru słowach rozwiązał sprawę ktoś u góry: ma intelekt - poradzi sobie
Co do wpisu samego i odpowiedzi na pytanie, obecnie, gdy urodzone w bezpiecznym dobrobycie dzieci wchodzą życie dorosłe (co w UK nastąpiło wcześniej), kokosy zbijają tacy specjaliści jak hydraulicy, naprawiający pralki i tego rodzaju złote rączki, być może
  • Odpowiedz
@kaktusak: To się nie zgadza co piszesz. Sprawdzałem i sam studiuję i oprocentowanie jest bodajże 3-4%. W dodatku można to spłacić w miarę szybko, zależnie od zarobków. Ogólnie jeśli po dobrych studiach dostaniesz robotę za jakieś 30k, no to porównując do minimalnego wynagrodzenia w budowlance nie ma w ogóle o czym rozmawiać (nawet, jeśli musisz spłacać pożyczkę).
  • Odpowiedz
5) IT no niby spoko ale raz , ze wszyscy sie na to teraz rzucili a dwa , ze nie jest into kucing , conajwyzej gierke z PB sciagnie .


@CzerstwaBulka: To też nie jest tak, że do IT każdy sobie może iść. Trzeba mieć wiedzę odpowiednią i lubić technologie. To, że wiele osób chce obecnie pracować w tej branży nie oznacza, że łatwo się dostać.
  • Odpowiedz