Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ludzi z #emigracja #uk #pracbaza .

Mam kolege , ktory pracuje w gownorobocie za nieco wiecej niz minimalna (7.95£/h) . Kolega ten jest po ogolniaku i bez prawka (xD) . Angielski zna i jest inteligentny . Dajmy na to chcialby rozpoczac 'kariere zawodowa' ...
No i teraz co taka osoba moze robic , zeby miec lepsza dobrze platna prace ?

1) Awans w gownopracach nie ma sensu , bedac managerem czy innym teamleaderem na kiju dostanie moze funta z hakiem wiecej a obowiazkow 3x tyle .
2) Praca w budowlance ? 8.4£ na start a wez tu jezdzij na jakies #!$%@? pracowac na polu jak co 2 dzien pada deszcz.
3) Gastronomia ? jeszcze gorzej , pomocnik kuchenny za 8 gdzies , raczej nie wiecej .
4) Domy opieki ? Podobne stawki i to jeszcze part time , a poza tym to praca dla bab .
5) IT no niby spoko ale raz , ze wszyscy sie na to teraz rzucili a dwa , ze nie jest into kucing , conajwyzej gierke z PB sciagnie .

No ja nwm serio , co ten kolega moglby robic , rynek pracy jest zniszczony przez globalne korporacje , kapitalisci zanizyli stawki a zwiekszyli wydajnosc wielokrotnie . Ktos , cos jakis pomysl ?

#rozwojosobisty #rozwojosobistyznormikami (?)
CzerstwaBulka - Mam pytanie do ludzi z #emigracja #uk #pracbaza .

Mam kolege , kto...

źródło: comment_h5aDO33d6d5fvNZiPuXhUI0DXkr903Y8.jpg

Pobierz
  • 143
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@CzerstwaBulka: no po kursie. Nie trzeba najpierw cegieł kłaść żeby koparka jeździć. Jak ma mature i niby jest mądry to nawet kierunek lekarski może skończyć.
  • Odpowiedz