Wpis z mikrobloga

Dobra Ciąg sumo 260kg, prawdziwy 1rm. (a w klasyku ciągnę ~300kg)

Sumo robiłem może 4? raz w życiu, pierwszy raz na ciężarze większym niż 200kg. Miało być lekko itp, a poszło na maksa :P

I teraz pytanie, Analiza techniki tego boju. Jak wygląda technika i dlaczego tak? Co poszło nie tak, a co było ok. Gdzie są popełnione błędy? Nad czym powinienem pracować, aby w sumo móc dokładać kolejne kilogramy? Co myślicie?

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Dobra Ciąg sumo 260kg, prawdziwy 1rm. (a w klasyku ciągnę ~300kg)

Su...
  • 22
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Myślę że mógłbyś spróbować bardziej się wypionizować w pozycji startowej(ALE tu chodzi o podniesienie klaty wyżej przy jak najmniejszym opuszczenie bioder)+ zwrócić uwagę, czy Ci się nie zapadają kolana do wewnątrz( jeżeli tak to ew. możesz troche to sumo zwęzić) i starać się te dwie kwestie utrzymać w trakcie ruchu, poza tym polecam te trzy filmiki poniżej (szczególnie trzecia część pierwszego filmiku) bo wydają mi się one najbardziej trafiające w
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: mam wrażenie, że ciągniesz tylko plecami, a w sumo chodzi o to aby prawie całą prace wykonały nogi. W chwili gdy sztanga oderwała się od ziemi cała pozycja poszła się #!$%@?ć, bo góra poszła zbyt poziomo.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL:
IMO do tej dźwigni, przynajmniej póki co - trochę za nisko biodro na starcie, dlatego straciłeś napięcie. Właściwie to nie było go od początku. Do niższej pozycji dążymy, ale przy wcześniejszych problemach z mobilnością możesz tu nie czuć się zbyt pewnie i nie być w stanie wytworzyć mocy z nóg nie dlatego, że są słabe, tylko dlatego że ustawiłeś się w słabej i niepewnej dla swojego układu nerwowego pozycji. Nie
  • Odpowiedz
@bdm_bq: @spaghetti_galopuje-2: @Kwiatuszek_Mateuszek: @Nikic21: @beefislife: @pokey: @salvador5000: @151346136:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Szczerze mówiąc takich odpowiedzi się spodziewałem, i dlatego uznałem że to może być dla wielu świetna okazja na poznanie kompletnie innego sposobu patrzenia, podejścia do bojów, i dlaczego ten bój wyglądał tak a nie inaczej :).

Bo ja patrzę na to KOMPLETNIE z innej strony.

To był prawdziwy 1REP MAX, naprawdę dałem
  • Odpowiedz
@IntruderXXL:
Ale wiesz, że znowu upraszczasz temat pod założoną tezę a siła lub słabość nie zależy tylko od siły lub słabości danej grupy mięśniowej? Jest coś takiego jak biomechanika. Są jeszcze kąty, stawy, proporcje, przyczepy, krzywe, dźwignie. Są predyspozycje zawodnicze, jest układ nerwowy. Opór jest różny w różnym ułożeniu i zależy od wielu rzeczy, nie tylko od siły mięśniowej. Przecież spora część metodyki WS opiera się na nie dostosowywaniu się do
  • Odpowiedz
Siła jest najważniejsza, technika przychodzi potem.


@IntruderXXL: Jeśli robisz ćwiczenie niepoprawnie technicznie to można to nadal nazwać ćwiczeniem, które zakładasz, że robisz czy mówimy już o zupełnie czym innym? Żeby zobrazować - military press. Gdzie nie popatrzę to każdy robi inaczej, jeden skróci ruch, drugi się bujnie, trzeci lekko wybije, czwarty wygnie kręgosłup - ale każdy twierdzi, że robi to ćwiczenie.
Jeśli celem jest siła rozumiana jako podniesienie ciężaru z podłoża
  • Odpowiedz
Technika ma być optymalna w danym momencie i dostosowana do warunków siłowych


@bdm_bq: Trochę takie masło maślane, i co to w ogóle oznacza? Bo ja mogę się założyć że jak założymy ciężar równy prawdziwemu 1RM w danym momencie to właściwie u każdego ta technika będzie wyglądać ZUPEŁNIE inaczej niż to co dany osobnik prezentował na 70,80 czy nawet 90% 1RM. Właśnie przez siłę lub słabość poszczególnych mięśni. Wyjątek stanowi elita, chociaż
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Od dobrych zawodników się słyszy że sumo jest o wiele bardziej techniczne i nie można tego tak wyciągnąć na chama jak klasykiem (można, ale to nie będzie optymalne) i trochę mnie dziwi że czwórki tu są nieważne skoro w 'sumo' są one dosyć kluczowe.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL:

Trochę takie masło maślane, i co to w ogóle oznacza? Bo ja mogę się założyć że jak założymy ciężar równy prawdziwemu 1RM w danym momencie to właściwie u każdego ta technika będzie wyglądać ZUPEŁNIE inaczej niż to co dany osobnik prezentował na 70,80 czy nawet 90% 1RM. Właśnie przez siłę lub słabość poszczególnych mięśni. Wyjątek stanowi elita, chociaż też nie zawsze..


To oznacza, że zawsze szukasz techniki optymalnej dla swoich
  • Odpowiedz