Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody
Pany pomuszcie, bo ja jusz nie mam siły.
Szukam czegoś do 12k - najlepiej benzyna w połączeniu z podtlenkiem gazotu z racji dużych przebiegów- 25-30k/rocznie.
Jezdziłem wcześniej focusem mk2 za podobne pieniądze w dieselu, wtedy kryterium wyboru było jak najnowsze auto. I dalej w sumie mógłbym w to iść, patrząc na wnętrza starych aut robi mi się słabo, myśląc o przebiegach i wypadkowości w ogóle mi się nie poprawia. Wiadomo, że to nie jest budżet marzeń.
Sprawdziłem troche olx i sprzedajemy i doszedłem do wniosku:
Na leona 2, na saaba 93, na alfe 159, na mondeo mk4 mnie nie stać.
Rozsadnym wyjsciem byłoby chyba kupienie Astry H
Nie kupie drugi raz forda focusa.
Help pls.
#alfaromeo #saab #seat #vag
Peugeot 407 to dobre auto?
  • 59
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@martek-77: mam Saaba polift 93 lata super, ale to diesel i koło 20 kosztuje. Z drggiej strony do gazu w tych pieniądzach polecam Celica vvi, mam TS, fajnie się jeździ. Stare roczniki, ale nie wyglądają w środku źle
@martek-77: jeżeli chcesz tanią eksploatacje kup Leona GM może być tani w zakupie ale jak coś większego sie rozwali to będą duże koszta, często większe niż w innych koncernach,

@martek-77: francuz? meganka 2 w benzynie też jest dośc wytrzymała i niebrzydka w kombi. naklepałem taką 250kkm w dieslu po całej europie.
edit, nie bierz saaba 120 km, to auto waży półtora tony, będzie paliło jak smok i nie szło.
@jaceks653: Nie daje rady jako auto na takie przebiegi, jest niewygodny, ciężko o rozsądne wyposażenie. Ale ogółem fajnie jeździ.
@Sm3rf1k: Miałem Seata Leona 1, są takie nawet 2005 rok ale raczej nie widzę sensu drugi raz go kupić. Sporo przeszło w ręce tunerów wiejskich.
@martek-77: musialem kupić drugi samochód jak wół roboczy. Wybierałem między fokusem a octavia. Wybrałem octavię - dużo tańsze części j naprawa niż w fordzie; np: (wymiana rozrządu Ford-1000 zł skoda - 600).

Przy starych samochodach zawsze coś się psuje ale skodzina nigdy mnie nie zawiodła w trasie.
@martek-77: Peugeot 407 z doświadczenia to dobre auto. Silniki doskonale znoszą gazot. Wyposażenie w cenie do 12k dostaniesz bardzo dobre. Części eksploatacja niezbyt droga. Silniki benzynowe polecane: 2.0, 2.2, 3.0. Wszystkie te wymieniona są dobre. Wiadomo każdy z tych silników ma swoje lepsze i gorsze strony. Ja mam silnik 2.2 i przekulane prawie 400k km i silnik dalej hula jak ta lala a instalacja gazowa była fabryczna a ja osobiście zrobiłem
A dlaczego nie Volvo? Jeżdżę s40 2001 rok od 4 lat, cały czas na gazie, zrobione już 96tys, auto ma 280k i naprawdę nic się w nim nie psuje. Olej co 10k, 4 razy wymieniłem już drążki stabilizatorow ( bo jeżdżę też dużo po #wroclaw #nadodrze) ale oprócz tego to 0 kłopotów. Spalanie trochę duże bo 11-12l LPG przy 2.0 silniku.
A jak nie Volvo to może Galant? Super auto!
@martek-77: Citroen C4, przez swój trochę unikalny design niesamowicie straciły na wartości i do 10k możesz przebierać w ogłoszeniach. Silniki to wiadomo najlepiej 1.6Hdi ale jakieś proste benzyny też się znajdą. W Twoim budżecie możesz znaleźć nawet coś 8-10 letniego, miła odmiana przy 16-letnim Oplu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)