Wpis z mikrobloga

Nikogo nie odłączamy od internetu czyli jak się rodzi fake news

Wczoraj wieczorem na wykopie pojawił się fake news. Rzecznik Orange miał rzekomo rozważać odcięcie "Danielowi Magicalowi" internetu, z którego korzysta. Prawdziwa wypowiedź Rzecznika Orange - Wojtka Jabczyńskiego na blogu firmowym brzmiała: „Dziękuję za informację. Przekażę ją do naszych prawników i osób zajmujących się bezpieczeństwem, aby sprawdzili, co możemy/powinniśmy, jako OPL w takiej sytuacji zrobić. Pozdrawiam”.

Była to odpowiedź na komentarz jednego z czytelników bloga, który napisał gdzie i z jakiego konta korzysta patostreamer. Rozmowa jest opublikowana pod wpisem rzecznika na blogu dotyczącym podpisania przez Orange Deklaracji uczestników Okrągłego Stołu Rzecznika Praw Obywatelskich. W deklaracji była mowa o edukacji i nagłośnianiu problemu patostreamingu, a nie o odłączaniu od internetu. Nie było też nic o rozważaniu ani odłączaniu komukolwiek od internetu.

Fake news są plagą w sieci, dlatego zawsze warto sprawdzić źródło, zanim powieli się lub skomentuje jakąś wiadomość. Proszę bądźcie uważni i nie wierzcie we wszystko, co pisze się necie.

#orange #oswiadczenie #internet #fakenews
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OrangeEkspert: Oj tam oj tam, mnie odłączacie czasami bo zrywa połączenie, albo zmniejszacie mi prędkość jak mnie w domu nie ma, wykonuję telefon, reset portu i nagle wraca wszystko na kolejne dni kiedy używam internetu ;-)
  • Odpowiedz
@OrangeEkspert

Przekażę ją do naszych prawników aby sprawdzili, co możemy zrobić

To jest skrócona wersja waszej odpowiedzi na pytanie czy zablokujecie patusowi Internet. Dla mnie sprawa jest jednoznaczna. Zamiast od razu zaprzeczyć że nie ma takiej opcji to wasz człowiek napisał że będziecie sprawdzać czy się da. Czyli że chcecie ludzi odcinać ale musicie to sprawdzić. Czyli żaden fejknius tylko wasze niedomówienie.
  • Odpowiedz
@OrangeEkspert O fajnie, że jesteście. Akurat mam pytanie :D. Zdaje się do marca kończacego się własnie roku była zbierana lista osób która by chciała mieć podłączony światłowód w Piastowie pod Warszawą. Od tamtego czasu cisza, co się stała z tą inwestycją?
  • Odpowiedz