Wpis z mikrobloga

Nikogo nie odłączamy od internetu czyli jak się rodzi fake news

Wczoraj wieczorem na wykopie pojawił się fake news. Rzecznik Orange miał rzekomo rozważać odcięcie "Danielowi Magicalowi" internetu, z którego korzysta. Prawdziwa wypowiedź Rzecznika Orange - Wojtka Jabczyńskiego na blogu firmowym brzmiała: „Dziękuję za informację. Przekażę ją do naszych prawników i osób zajmujących się bezpieczeństwem, aby sprawdzili, co możemy/powinniśmy, jako OPL w takiej sytuacji zrobić. Pozdrawiam”.

Była to odpowiedź na komentarz jednego z czytelników bloga, który napisał gdzie i z jakiego konta korzysta patostreamer. Rozmowa jest opublikowana pod wpisem rzecznika na blogu dotyczącym podpisania przez Orange Deklaracji uczestników Okrągłego Stołu Rzecznika Praw Obywatelskich. W deklaracji była mowa o edukacji i nagłośnianiu problemu patostreamingu, a nie o odłączaniu od internetu. Nie było też nic o rozważaniu ani odłączaniu komukolwiek od internetu.

Fake news są plagą w sieci, dlatego zawsze warto sprawdzić źródło, zanim powieli się lub skomentuje jakąś wiadomość. Proszę bądźcie uważni i nie wierzcie we wszystko, co pisze się necie.

#orange #oswiadczenie #internet #fakenews
  • 72
@OrangeEkspert: Piękne odwrócenie kota ogonem, ale jednak wyprostuję:

Przekażę ją do naszych prawników i osób zajmujących się bezpieczeństwem, aby sprawdzili, co możemy/powinniśmy, jako OPL w takiej sytuacji zrobić.

Niczego jeszcze nie rozważają, najpierw chcą się dowiedzieć od prawników jakie mają możliwości, żeby mogli zacząć je rozważać.
Dziękuję za informację. Przekażę ją do naszych prawników i osób zajmujących się bezpieczeństwem, aby sprawdzili, co możemy/powinniśmy, jako OPL w takiej sytuacji zrobić. Pozdrawiam


@OrangeEkspert: No jak to nie jest rozważanie odcięcia komuś internetu, to nie wiem co wy przez to słowo rozumiecie. Już gotową, podjętą decyzję?
a powinniście ;c


@zmudeg: Nie nie powinni i nie wolno im, ani żadnemu innemu operatorowi sieci. Bardzo dobrze ze @OrangeEkspert prostuje tą informację, bo wyglądała by na niezły skandal gdyby była prawdziwa od czystej strony cywilno-prawnej. Taką ułomną logikę "że Operator powinien odcinać sieć, bo osoba XYZ ją źle wykorzystuje" we wspomnianym fake newsie świetnie wyprostował użytkownik @Tomacaster i pozwole go sobie zacytować:

jeżeli społeczeństwo da przyzwolenie na takie
@adibor: wygląda to tak, jakbyśmy (Mirki i Mirabelki) czytali tylko 1) nagłówek i 2) komentarze :-) PS Komentarze są z reguły lepsze niż samo znalezisko.
Ludzie którzy cieszyli się na wiadomość o odcięciu Magicala od internetu to debile. Tylko czekać aż wam by wyłączyli za byle pierdołe. Naprawdę myślicie krotkowzrocznie.
@OrangeEkspert: czyli pozostaniecie utożsamiani z dostawcami internetu dla patostreamerów...

Jutro reklama w TV: chcesz rozpocząć karierę patostreamera? Szukasz odpowiedniego dostawcy internetu? Sprawdź ofertę Orange! Idealny internet, na którym będziesz mógł polegać. Jeśli w trakcie twojej transmisji podczas której będziesz lał własną matkę, nastąpi przerwa w dostawie internetu, to zwrócimy koszta abonamentu.
#heheszki #fakenews #patostreamy #orange
@OrangeEkspert mam małe pytanko, może tutaj się uda bo w salonie ani na infolinii nie bardzo wiedzą co z tym zrobić xd

Ogólnie chce zostać waszym klientem (neostrada) ale nie mam założonej linii tam gdzie miałaby być świadczona usługa. No i gdzie konkretnie powinienem to zgłosić?