Wpis z mikrobloga

  • 0
Jaka jest różnica między drukarką Ender 3 a Anet a6 ?
Próbuję znaleźć porównanie ale wszędzie są porównania do Anet a8.
Zastanawiam się czy kupić sobie na święta drukarkę "do zabawy" ale od nadmiaru możliwości nie wiem jaką. Anet i Ender najczęściej pojawiają się w zakresie cenowym który mnie interesuje (do 700zl).
Chcialbym coś co sam złożę i będę mógł ulepszać.
Drukować chce jakieś drobne rzeczy(figurki, usprawnienia w domu,itp) ogólnie nic specjalistycznego.
Szczerze mówiąc nie wiem z jakiego materiału chciałbym drukować...
Podpowie ktoś coś konstruktywnego?
#druk3d #drukarka3d #ender #prusai3 #aneta6
#drukarki3d
  • 31
  • Odpowiedz
@T__J: Po pierwsze oba modele Anety mają ramy z akrylu, które są stabilne jak osika. Nadrukujesz się wzmocnień, dzięki czemu zanim zaczniesz faktycznie drukować, nauczysz się jak to robić :D Bo Endera to właściwie chyba tylko pokalibrowac trzeba. Od razu polecam łożyska wymienić na ibusy, bo w anet hałas jest straszny, jeżeli masz zamiar drukować w mieszkaniu, to zwykłe nawet w ciągu dnia przeszkadzają bardzo.
  • Odpowiedz
@T__J: Aneta jest z pięknego plastiku a Ender3 z brzydkiego aluminium ;-)
Koniec różnic wymaganych do decyzji.

Chcesz drukować z PLA.
  • Odpowiedz
  • 3
@T__J anet a6 to a8 z inną osią X i innym sterowaniem (enkoder zamiast klawiszy). Na jakość wydruku wpływu to nie ma wcale.

A wybierając pomiędzy anet a ender to i bierz endera. Mam anetę i nadrukowałem masę rzeczy do niej, ideału wciąż nie ma, nadal jest sporo rzeczy jest do wymiany (m. in. wałki nie trzymające wymiarów, krzywe śruby osi z) i dopiero jak to zrobię i wymienię ramę to
  • Odpowiedz
@chrzanu180: Jeszce tylko pokaż jak wygląda szarpanie ściany y :) U mnie po wzmocnieniu i wymianie łożysk każda warstwa jest taka sama i prawie nie ma ghostingu.
@T__J: i jeszcze jak pisał @jack_: chcesz drukować właściwie tylko z PLA na początku, jest wystarczająco wytrzymały do domowych prostych zastosowań.
  • Odpowiedz
@jack_: Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź :) Zamówiłem już z GB, niestety nie było nic na Polskim magazynie. Mam nadzieję, że paczka nie zgubi się tak jak inna z telefonem :P
@Sandman: Już zamówione :)

A podpowiecie jaki filament do tego zamówić? a jakiego się wystrzegać?
  • Odpowiedz
@T__J używałem fiberlogy i przejściowych Spectrum więc doświadczenie małe... Ale wybieram Spectrum. Fiber mam poplątane przy krawędzi szpuli i tak od początku przez cały czas. Pewnie przypadek ale niesmak zostaje ;)
  • Odpowiedz
@T__J: Trzeba było poczekać.... ta promocja GB z Polski/Czech pojawia się i znika co najmniej raz w tygodniu ostatnio.
Ew. na Aliexpress miałeś ją z Niemczech za ~660zł minus kupon sprzedawcy ~20zł.
https://www.aliexpress.com/item/High-precision-Creality-Ender-3-3D-Printer-DIY-Self-assemble-220-220-250mm-Printing-Size-with/32885257572.html
Mam nadzieję, że na GB wziąłeś jakąś przesyłkę omijającą VAT... jak Ci dowalą 23% będzie nie wesoło.

Filament z paczki z drukarką od razu wyrzuć do kosza. Kup sobie np. ekofilament z DevilDesign[lub
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sandman
@FlameRunner
@jack_
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Zobaczę jak wyjdzie z tą przesyłka. Brałem ubezpieczoną. Ale z GB to rzeczywiście nigdy nic nie wiadomo...
Jak przyjdzie drukarka to zamówię filament.
Z instrukcji na pewno skorzystam.
  • Odpowiedz
@T__J: Zamów filament wcześniej. Tym dołączonym do E3 szkoda brudzić hotend. Jak już będziesz miał maszynę, to będzie korciło strasznie żeby używać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sandman: drukarke przed chwilą zamówiłem , czy mozesz polecić filament który bedzie pasował do drukarki głównie zalezy mi na wytrzmałosci elementów
  • Odpowiedz