Wpis z mikrobloga

@ethize nie, nie jest możliwe, ta paczka ma 15cm gabaryt A jest do 8cm a B do 18cm, na tym zdjęciu będzie lepiej widać - załączam, mięsci tam się tylko dłoń, nie ma szansy żeby nawet młotkiem upchnąć ją do skrytki A - ogólnie to po zmianie regulaminu i tych dopłatach weryfikuję każdą przesyłkę przed zamówieniem etykiety ze skrytką, bo słyszałem o problemach, ryzyko błędu ograniczone do minimum, mam po prostu zrobione
grzesiek9090 - @ethize nie, nie jest możliwe, ta paczka ma 15cm gabaryt A jest do 8cm...

źródło: comment_UyjZsgJTK4SWejYayKXDPkZN5wsD620p.jpg

Pobierz
@grzesiek9090: Nie pytałem konkretnie o Twoją paczkę, tylko o skrzynki InPostu.
Mam taką sytuację, że nie pamiętam jaka wysoka była moja paczka którą wysyłałem 12 listopada (wg strony InPost jest że zamówiłem gabaryt A, a wydaje mi się, że ja wybierałem B przy zamawianiu). W każdym razie do paczki otworzyła mi się skrytka u góry. A i dopiero 3 grudnia czyli 2 tygodnie później naliczyli mi tę opłatę.
@rafiirsko: Własnie wydaje mi się, że otworzyła mi się nawet większa skrytka. Szkoda, że to było 2 tygodnie temu i nie pamiętam dokładnie jaką wysokość miała ta paczka. Na pewno w okolicach 8-9.
@rafiirsko fizycznie w packzomacie ma 10 ale zgodnie z regulaminem Inpost ma 8, dlatego moje paczki nie upycham na zasadie "a fizycznie się zmieści" bo wiem jak Inpost działa, a tutaj jest tego potwierdzenie - pracujesz z Inpost - REGULAMIN RZECZ ŚWIĘTA :)
@rafiirsko @grzesiek9090 A to jak Wam zmieniło gabaryt i naliczyło opłatę, to w menagerze paczek też Wam pokazało inny gabaryt? Możliwe, że wysłałem "za dużym" gabarytem wg InPostu.

Nie mam zdjęcia paczki nie pamiętam jaką miała wysokość. Trudno, najwyżej będę stratny chociaż podejrzane, że akurat naliczyło mi to 3 grudnia o 21 dopiero.
@rafiirsko @ethize paczkomat zachowuje się tak, że jeśli masz paczkę z naklejką A, ale wszystkie skrytki A są zajęte to otworzy ci skrytkę B jeśli taka jest wolna, albo C. Masz racje większość osób rezygnuje z paczkomatów, ja sam zacząłem rozmawiać z pocztą polską, o podpisaniu umowy, powodów jest kilka np: na infolinii nikt nic nie wie, takie sytuacje jak ta są normalnością, wiem to z autopsji, wyjaśnianie trwa długo, aliasy mailowe
Dzięki za info. Nie obchodzi mnie czy muszę zapłacić czy nie (no może trochę) ale bardziej zależy mi na tym żeby InPost po prostu poinformował o tym uczciwie a nie dostałem maila ze mam zly gabaryt.
@ethize: mi nic nie napisali ... ani w przypadku ponad gabarytu ani odnośnie tego, o którym rozmawiamy. Opłatę zobaczyłem dopiero po zalogowaniu. Jeżeli wysyłałbym 10-20 paczek dziennie to pewnie bym nie zauważył