Wpis z mikrobloga

#uk #banki #revolut

Witam.
Kilka dni temu założyłem konto w revolut, z myslą o zrobieniu przelewu z UK do PL w tym wymianie GBP na PLN.
Mam trochę obaw bo słyszałem/czytałem, straszono mnie, że revolut ot tak z nienacka potrafi przyblokować transakcę i poprosić o jakieś dowody, ze te pieniądze sa moje.
Warto ryzykować, czy zrobić standardowo: Barclays - Mbank (mam konto walutowe GBP) 2-3dni, potem przelew na walutomat, wymiana na złotówki, opłacenie prowizji 0.2% ( kwota jest 4-cyfrowa w GBP więc zapiecze) i przelew złotówek do mbanku. Pewnie z tydzien mi to zajmie..
  • 7
@shaki24: w najgorszym wypadku wyślesz im zdjęcie payslipa - jesli, biorąc pod uwagę kwotę ktora chcesz przelać, bedzie prawdopodobne ze tyle odłożyłeś z wypłaty to puszcza. Ewentualnie wyciąg z konta w Barclays na którym widać jak pracodawca wpłaca wypłatę. To jest cena za minimum danych podawanych przy zakładaniu konta. Jak maja inaczej identyfikować przelewy podejrzane jesli niewiele wiedza o swoich klientach?
@Bratek: Przeslalem normalnie jednak - barclays - mbank - walutomat - wymiana na PLN - mbank. Wszystko w jeden dzien w sumie (zlecenie przelewu z barclaysa zrobilem wieczorem, w poludnie kasa byla w mbanku na koncie walutowym, walutomat to wszystko przelewy natychmiastowe). Tylko 200zl poszlo na sama prowizje :(
Moze nastepnym razem zdecyduje sie na revoluta.