Wpis z mikrobloga

Ajn, cwaj, draj... #dziendobry Mirki. Jak przystało na uzależnionego od kupowania broni, mam nowy eksponat do pokazania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzisiaj szwajcarski K31, legendarnie celny, legendarnie trwały. Kaliber 7.5x55 Swiss, zgodny numerycznie, jak nowy, chociaż ma lekko z 70 lat. Dokładnej daty produkcji nie znam. Może być coś pomiędzy 1933, a 1958. Ma fajną konstrukcję zamka. Jest repetierem, ale dwutaktowym, a bezpiecznik wyglada jak klucz w drzwiach. Ciekawostka na temat amunicji - oryginalna szwajcarska jest tak precyzyjnie zrobiona, że w każdym przypadku, dowolna partia stu sztuk, które próbowaliśmy, ważyła 2766g. Nie mogę się doczekać pierwszego strzelania ( ͡ ͜ʖ ͡) Udanej niedzieli, kto też ma kaca, to pjona. Łączę się w bólu ;)
#bron #strzelectwo #gunboners #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_v4d489S99X3DqV5qrNrEKtlHwNbwd0ho.jpg
  • 49
@JudzinStouner: Trochę matowa ta łuska, do tego poobijana, musiała długo leżeć luzem i obijać się o inne. Z pudełeczka miałbyś niemal idealną, błyszczącą. Nie masz śladow patyny czy korozji na pociskach? A skąd wiem to wszystko - za każdym razem, gdy poznaję nowy sprzęt, szukam informacji o nim, czytam, rozbieram, sprawdzam jak działa. Informacji jest dużo, trzeba tylko chcieć je odszukać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mała zagadka
Pobierz
źródło: comment_PITsxy79cglwe1pbVbCh5cNnOaO3wroX.jpg
@Vuko____: Tak, to Stgw 57 ( ͡° ͜ʖ ͡°) W tym karabinie pierścień w komorze nabojowej zapobiega odbijaniu się zamka, a rowki Revellego zmniejszają szybkostrzelność broni i ułatwiają ekstrakcję. W innych konstrukcjach ten pierścień uszczelnia komorę nabojową przy wystrzale, w Stgw 57 funkcja pierścienia jest inna, a kombinacja pierścienia i rowków jest chyba unikalna dla tej broni.