Wpis z mikrobloga

Rozpoczynam serie wpisów o pracy w korpo ALE z perspektywy kierownika niższego szczebla. Mam 10 lat doświadczenia w byciu leaderem/spv i 12 lat w korpo, głównie w finansach ale też trochę w I/S w Krakowie i Warszawie. Opiszę różne etapy pracy w korporacji takie jak rekrutacja, rozmowy kwalifikacyjne, wysyłanie CV, screening, negocjacje płacy, system oceniania pracowników, system premii, wypowiedzenia umów, zwolnienia dyscyplinarne. Wszystko opisane będzie na przykładzie doświadczeń moich i moich kolegów/koleżanek również leaderow/spv.

#opowiescizkorpo #krakow #warszawa #korposwiat #korpo #praca #pracbaza
  • 160
  • Odpowiedz
@Dutch: a wiesz że 3 lata pracuje w korpo i dalej nie wiem co to "screening", chociaż pojęcie system premii"lizanie dupy" znam na wylot, bo jak widzę... zawsze opisuje się w róznych tekstach tych przydupasów...jezu jakie z nich poematy można pisać...a potem lista kto ile dostał i jesteś wyżej od nich za nic nierobienie, albo jak by to ując robiebienie swojego poza lizaniem dupy frajerom :DD
  • Odpowiedz
mu +358

Pytanie follow-up: dlaczego każdy korpoludek zakłada że przeciętny człowiek zna hermetyczne korpo skróty i nigdy ich nie rozwija? :)


@Dutch: a to ja ci powiem, bo to nie są skróty...skróty to jest przykładowo np albo ps ( to jest skrót), a walenie "screening", "spv" to się bierze z języka korpo...tak jak by ci swoją odsiadkę opisywał recywidysta. Wewnętrzny język, który po jakimś czasie wchodzi w nawyk i tego
  • Odpowiedz
a nie czekaj, jednak przeczytałem i stwierdzam, że się #!$%@? bezzasadnie, a do tego nie potrafisz wyszukiwać informacji w internecie.

pierwszy wynik wujka gógla i masz odpowiedź.


@polecam_poczytac_heideggera: Dowalasz się bez sensu, bo chyba nie masz świadomości, że wyszukiwarka Google jest wyposażona w sztuczną inteligencję, która dopasowuje wyniki wyszukiwania do Twojej historii wyszukiwań. Przez to każdy będzie miał inne wyszukiwania i takie SPV to wcale nie musi być "pierwszy wynik
  • Odpowiedz
@Pantegram:

Dowalasz się bez sensu, bo chyba nie masz świadomości, że wyszukiwarka Google jest wyposażona w sztuczną inteligencję, która dopasowuje wyniki wyszukiwania do Twojej historii wyszukiwań. Przez to każdy będzie miał inne wyszukiwania i takie SPV to wcale nie musi być "pierwszy wynik googla" tylko może być 45 (a podobno udowodniono naukowo, że w ponad 90% przypadkach ludzie nie przechodzą na 2. stronę wyszukiwań Googla tylko sprawdzają to, co jest
  • Odpowiedz