Wpis z mikrobloga

Rozpoczynam serie wpisów o pracy w korpo ALE z perspektywy kierownika niższego szczebla. Mam 10 lat doświadczenia w byciu leaderem/spv i 12 lat w korpo, głównie w finansach ale też trochę w I/S w Krakowie i Warszawie. Opiszę różne etapy pracy w korporacji takie jak rekrutacja, rozmowy kwalifikacyjne, wysyłanie CV, screening, negocjacje płacy, system oceniania pracowników, system premii, wypowiedzenia umów, zwolnienia dyscyplinarne. Wszystko opisane będzie na przykładzie doświadczeń moich i moich kolegów/koleżanek również leaderow/spv.

#opowiescizkorpo #krakow #warszawa #korposwiat #korpo #praca #pracbaza
  • 160
@Dutch:

dlaczego każdy korpoludek zakłada że przeciętny człowiek zna hermetyczne korpo skróty i nigdy ich nie rozwija?

dlaczego przeciętni ludzie nie potrafią odpalić wyszukiwarki typu google i wyszukać tego, tylko muszą za każdym razem podkreślać jakie to korposzczurki są beznadziejne, bo opowiadając o swojej pracy posługują się socjolektem zgodnym ze swoją branżą?

@TS050: co jest złego w FTE? xD
@polecam_poczytac_heideggera:

dlaczego przeciętni ludzie nie potrafią odpalić wyszukiwarki typu google i wyszukać tego, tylko muszą za każdym razem podkreślać jakie to korposzczurki są beznadziejne, bo opowiadając o swojej pracy posługują się socjolektem zgodnym ze swoją branżą?

Dlatego dzbanie, że jeśli specjalista w swojej branży tworzy tekst dla szerokiej publiki, to oczekuję że będzie mówił językiem dla tej publiki natychmiast zrozumiałym. A nie według polskiej szkoły profesora-wykładowcy: "im bardziej praca naukowa niezrozumiała
@Dutch: a nie czekaj, jednak przeczytałem i stwierdzam, że się #!$%@? bezzasadnie, a do tego nie potrafisz wyszukiwać informacji w internecie.

pierwszy wynik wujka gógla i masz odpowiedź. teraz jeszcze należy użyć czegoś takiego jak mózg, bo trzeba umieć wyeliminować niepoprawne odpowiedzi (domyślam się, że trudne dla ciebie). korposzczurek posiadający SPV na pewno nie jest Special Purpose Vehicle, dzbanie.
polecampoczytacheideggera - @Dutch: a nie czekaj, jednak przeczytałem i stwierdzam, ż...

źródło: comment_YAXFfnYnZlKYfXk8oFI6rwOl0oUr087K.jpg

Pobierz