Wpis z mikrobloga

Rząd pracuje nad ustawą mającą podwyższyć stawki VAT na leki weterynaryjne z 8% do 23% (°° Biorąc pod uwagę to, że leki te w tej chwili są już cholernie drogie, to strach pomyśleć o tym, co będzie dalej. Najbardziej ucierpią schroniska i fundacje, które wydają krocie na lekarstwa ratujące życie zwierząt. Dobra zmiana szuka kasy na swoich 500plusów ( ͠° °)

#psy #koty #zwierzaczki #weterynaria
  • 109
@lentilek: @Pangia: czasem tak, ale niestety nie we wszystkich przypadkach. Te kilka procent, to niby nie jest dużo dla typowego właściciela, ale jak masz kilka psów i chorują, to już gorzej. Nie wspomnę o fundacjach i schroniskach.

@Manix13: to będzie głośno przez 2 tygodnie i później poszukają kasy gdzie indziej. Tu chodzi o radykalną zmianę osób rządzących i poszukanie tych, którzy mają do wszystkiego odwrotne podejście.
@NaSmyczy: każdy kto głosował na pis - de liczył na 500+ a teraz #!$%@? będą dalej głosować na nich bo DALI!!! dwa tygodnie to mało bo ta #!$%@? mała #!$%@? nigdy nie odda władzy, chyba że ludzie wybiorą inaczej!!! Mamy tępe społeczeństwo i ten rząd( tfu #!$%@?) pokazują że faktycznie żyjemy z debilami obok za drzwiami ¯\_(ツ)_/¯
@NaSmyczy: w sensie stracą, korzystają na obecnych stawkach- najpierw piszesz o stratnych schroniskach, później o właścicielach
sorry dziewczyno, ale używanie argumentu 500+ jest bardzo słabe
też mi się ten dodatek nie podoba, uważam że nie powinno go być, lepiej byłoby mieć ogólnie niskie podatki aniżeli rozdawać
ale jak widzę takie wpisy, podejrzewam że wg ciebie 500+ powinno być na zwierzęta xD
kocham zwierzęta, nie krzywdzę ich, nie porzucam- ale niewiele jest
@NaSmyczy: Ale weterynarz to jest firma jak każda inna, żaden nie może działać bez zarejestrowanej działalności gospodarczej. Czyli, jak każda firma, jego głównym zadaniem jest zarobić. Dałem przykład szczepień – robi się akcje szczepienia zwierząt przeciwko wściekliźnie i robi to większość weterynarzy i nawet jeżeli ich działką jest bydło i świnie, to wezmą hurtem kilkadziesiąt dawek Biocanu, porozklejają plakaty i czeszą kasę. Dajmy nawet, że trzy dychy bierze za psa. Ludzie
@NaSmyczy: Jestem przeciwko podwyżce, ale troche smieszy mnie ile kasy sie przewala na niepotrzebne leczenie. Zwierzęta, ktore nie maja szans na szybka adopcje powinny być usypiane, po co je męczyć. A wręcz #!$%@? mnie leczenie dzikich zwierząt. Po co męczyć i na siłę leczyć dzikiego zwierzaka z pospolitego, często łownego xD gatunku. To jest idiotyzm.
no to wyjdą rolnicy pewnie na ulicę i zaraz dostaną co chcą bo rolnicy są jedną z nielicznych grup w tym kraju które coś robią w swojej sprawie


@Cointreau: XDDDDDDDDDDDDDDDD wychodzi zawsze garstka ludzi, może jakieś 0.1% rolników, pokrzyczymy, przejdziemy się i albo nas oleją albo dadzą jakieś 200zł do hektara #!$%@? wie na co i dostanie je też ułamek procenta... za duzo łykasz propagandy
@NaSmyczy: No ja #!$%@?ę. Już 1000 razy wolę aby kasę dostało dziecko leniwej karyny niż jakiś zapchlony kundel. Mimo, że sam jestem miłośnikiem zwierząt. Co dziecko jest winne, że ma rodzica karynę? I tak jakby 500+ dostawali tylko patusy a nie uczciwi ludzie.
#!$%@?ło do reszty. Poważnie. Ludzie wydają na żarcie dla pupili grubo ponad 3 mld zł to niech kupią tańsze żarcie i tyle. Co zaoszczędzą mogą przelać na schronisko.