Wpis z mikrobloga

Rząd pracuje nad ustawą mającą podwyższyć stawki VAT na leki weterynaryjne z 8% do 23% (°° Biorąc pod uwagę to, że leki te w tej chwili są już cholernie drogie, to strach pomyśleć o tym, co będzie dalej. Najbardziej ucierpią schroniska i fundacje, które wydają krocie na lekarstwa ratujące życie zwierząt. Dobra zmiana szuka kasy na swoich 500plusów ( ͠° °)

#psy #koty #zwierzaczki #weterynaria
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Scorpjon: głównie z tego względu, że nie ma żadnych refundacji, co jest w pełni zrozumiałe. Ja na byle tabletki na regeneracje nerek i wątroby płacę prawie 200 zł, ale ok - liczyłam się z wydatkami, jak adoptowałam psa. Gorzej z tymi, którzy z własnej kieszeni pomagają bezdomniakom. < @Moke
  • Odpowiedz
@Moke: @Moke: nie wiem czy kojarzycie, ale przemysł mięsny jest w dużej mierze oparty na zdrowych zwierzętach. Schroniska i właściciele zwierzaków to tylko czubek góry lodowej...
  • Odpowiedz
@lewoprawo: schroniska to jeszcze pół biedy. Sama znam parę osób, które prowadzą domy tymczasowe i wydają na leki z własnej kieszeni często rezygnując z przy tym ze swoich potrzeb.
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: Ale to jest norma, przepychają podatki małymi grupami - teraz na leki weterynaryjne...to ludzie którzy nie mają zwierząt, i machną na to ręka, jak podnoszą akcyze na paliwo - nieposiadający samochodów machną ręką.

Dlatego tak robią, bo ludzie nie zareagują, dopóki coś ich bezpośrednio nie dotyka w negatywny sposób, i tak krok po kroku przepchną VAT 23% na absolutnie wszystko, bo nie będzie komu protestować.

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem
  • Odpowiedz
zwierzęta hodowlane również zapewne przyjmują leki.


@ArchDelux: To wyklucza najpierw z ustawy zwierzęta hodowlane, a po 1-2 latach włączą do ustawy.

@NaSmyczy: A ilu jest pracujących (podatek dochodowy), ilu jest kierowców (akcyza na paliwo), ilu jest ...mieszkających, którzy łykają dopłaty do kopalni płacąc
  • Odpowiedz
Ostatnio słyszałem ciekawe określenie obecnej formy "demokracji" - to nie jest rząd większości, tylko wielu różnych mniejszości - i każda z nich interesuje się tylko swoimi roszczeniami.


@Ryzoslaw: jakie to jest prawdziwe
  • Odpowiedz
żeby dać innym ludziom (leniwym Karynom)


@NaSmyczy: trzeba było robić dzieci a nie pieski ( ͡° ͜ʖ ͡°)-( ͡° ͜ʖ ͡°)-( ͡° ͜ʖ ͡°)-( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: I tak o to podrożeje mięso w sklepach. Leki weterynaryjne biorą też świnie itp.


@Tikyo: Jaka to roznica, jak prawie wszystkie produkty odzwierzece, pochodza z duzych gospodarstw.
Duze gospodarstwa wrzucaja to sobie w koszty, a pozniej, odliczaja ten VAT przy sprzedazy produktow.
Wiec to nie powinno miec zadnego wplywu na ceny miesa i wszystkiego innego.
  • Odpowiedz
odliczaja ten VAT przy sprzedazy produktow


@Pienio69: Nie odliczą całej sumy, wszystkie dzienniki i portale (te rolnicze również) trąbią o spodziewanych podwyżkach na mięso i mleko jeżeli ustawa przejdzie..
  • Odpowiedz