Wpis z mikrobloga

Rząd pracuje nad ustawą mającą podwyższyć stawki VAT na leki weterynaryjne z 8% do 23% (°° Biorąc pod uwagę to, że leki te w tej chwili są już cholernie drogie, to strach pomyśleć o tym, co będzie dalej. Najbardziej ucierpią schroniska i fundacje, które wydają krocie na lekarstwa ratujące życie zwierząt. Dobra zmiana szuka kasy na swoich 500plusów ( ͠° °)

#psy #koty #zwierzaczki #weterynaria
  • 109
  • Odpowiedz
@martwa_religia: ja tak. Powinni zlikwidować 500+ bo zbyt dużo ludzi pobiera je bezpodstawnie, a za to dofinansować szkoły i rozwój dzieci. Ludzie zamiast hajsu powinni się nie martwić o to czy dzieciak ma mundurek, obiad w szkole, książki, czy ma za co pojechać na wycieczkę, a to są o wiele mniejsze koszty niż 500+ dla tylu ludzi.

  • Odpowiedz
@martwa_religia: a Ty byłbyś przeciwny, gdyby podnieśli ceny leków dla dzieci i dali kasę na zwierzęta? Nie ma dla mnie takiej zależności w ogóle i dobrego wyjścia. Zawsze jakaś strona będzie poszkodowana, ale przy tym ucierpią zwierzęta, na które już teraz rząd prawie w ogóle nie daje kasy. Jakby podnieśli ceny leków dla dzieci, to też byłaby mega tragedia. A jakby podnieśli np. jakiś procent (wiem kolejny) na używki? Po prostu
  • Odpowiedz
@matra: podalem dzieci jako przyklad majacy uchodzic za szlachetny xd dla mnie to tez jakas karta przetargowa nie jest, no ale zamiast tego moze hajs pojdzie na specialna aprature dla cukrzykow i w znacznym stopniu zmniejszy smiertelnosc tej zalozmy szerokiej grupy xd
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: mysle ze tak, bylbym przeciwny. Moze zahacza troche o szowinizm gatunkowy, ale wydaje mi sie ze w pierwszym rzedzie powinno sie zapewnic komforotwe warunki bytowania ludziom a dopiero pozniej innym stworzeniom, chociazby z tego powodu, ze zdrowy czlowiek moze dawac wiecej uwagi zwierzetom, niz osoba schorowana czy glodna
  • Odpowiedz
@martwa_religia: a dupie to mam szczerze mówiąc. Cukrzycy w większości sami się dorobili, niech podniosą ceny śmieciowego żarcia i papierosów, niech podniosą i zaostrzą kary za niewłaściwe traktowanie zwierząt w pełnym tego zakresie, to pieniądze szybko się znajdą.
  • Odpowiedz
ale ja mowie czysto teoretycznie xd


@martwa_religia: no ja jestem tego świadoma, ale takie teoretyzowanie nie ma sensu ¯\_(ツ)_/¯

@NaSmyczy: w UK miał przejść, albo już przeszedł płatny urlop na psa zamiast na dziecko i spoko, ale u nas hurrr #!$%@?, wincyj podatków!!!!!!11 (°°
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: Taki protip, leki można ściągać z zagranicy, trzeba tylko poprosić weta o receptę. Często wychodzi taniej, bo np. UK rynek leków weterynaryjnych jest otwarty.
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: Ludzie sami są sobie winni. Zawsze bede to powtarzać, że obecna władza przekupiła ludzi ich własnymi pieniędzmi. Szkoda tylko, że dzieci które "korzystają" z 500+ gdy dorosną bedą musiały je spłacać.
  • Odpowiedz
tak o to podrożeje mięso w sklepach. Leki weterynaryjne biorą też świnie itp.


@Tikyo: no a wtedy więcej z vatu wpadnie do skarbonki na 500+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz