Wpis z mikrobloga

Pozdrowienia dla MPK w Krakowie, które z dnia na dzień coraz bardziej przekonuje mnie do kupienia samochodu. Spóźnione poranne autobusy to u nich norma. Tak samo jak to że są obszczane przez meneli. Dzisiaj przez źle opisany przystanek spóźniłem się do pracy. Podobno niedługo bilety na komunikację mają podrożeć. Piękna walka ze smogiem. Kraków robisz to dobrze.
#krakow #mpkkrakow #smog #komunikacjamiejska #zalesie
  • 39
@El_Pollo: Problemy z komunikacją w Krakowie(i ogólnie):
-Zapala się zielone i ludzie zamiast ruszyć dynamicznie to jadą jak p*zdy
-Aleje w kierunku północym - jedzie sobie pks buspasem i co z tego że ma buspas jak na placu inwalidów jest #!$%@? prawoskręt dla samochodów i już jeden samochód blokuje całkowicie przejazd buspasem.. pks musi zmienić i potem znowu wrócić na swój pas :x porażka
-Czarnowiejska - dwa lata temu remont CAŁEJ
+: MR_Szaman, tacohemingwaypl +100 innych


@BenzoesanSodu: Ale nie mieszkasz i nie znasz reali tego miasta. Jakbyś miał tylko porównanie pomiędzy MPK a samochodem to gwarantuję Ci że wybrałbyś tę drugą opcję. MPK w Krakowie to tragedia zwłaszcza w godzinach szczytu.
@triada: Pewnie jeździsz tylko w centrum gdzie autobusy są co 5 minut, a zdażają się nawet co 3. Im dalej od centrum tym rzadziej kursują, a jak jeden nie przyjedzie i musisz czekać 25 minut na kolejnego to nie da się być zadowolonym z komunikacji.
@fajq: ale ja mieszkam i majac samochod korzystam z niego bardzo rzadko. W sumie tylko do jezdzenia do Plazy, do ktorej mam #!$%@? dojazd MPK. Ew. czasami do pracy, ale to zaledwie 10 minut.
@rzuf22:
Jeżeli masz przejechać kilka kilometrów to ja też bym wybrał rower,hulajnogę czy tam rolki. Jednak jeżeli mam przejechać codziennie 20-25 kilometrów i dojechać spocony do biura to samochód jednak jest lepszy.
@El_Pollo: ja to już w ogóle nie mam żadnego wyboru. Do pracy 12 km i wyjezdzam z centrum, pierwszy tramwaj jedzie dobrze, drugi też i potem przeziadam się w 204, 224 albo ten trzeci. Raz się spóźni 25 minut, raz 5. I weź tu wycyrkluj.
Rowerem jest jak dla mnie za daleko, samochodem dostać się z południa do centrum próbowałem kilka razy i zajmowało jeszcze dłużej niż mpk. A co najbardziej