Wpis z mikrobloga

  • 1689
#zolnierzewykleci Moja babcia jak dowiedziała się jakis czas temu, że beda w szkolach promowac postawe zolnierzy wykletych to pytala: Czy to znaczy , ze beda uczyc krasc zboze i gwalcic dziewczyny?
  • 241
  • Odpowiedz
@B0RG: Jeszcze raz pytam, co ma rodzina do czynu kolaboranta? Ciagle nie slysze argumentu za zastosowaniem odpowiedzialnosci zbiorowej. Bo wrog tak robil? XD
  • Odpowiedz
  • 4
@Hadzi
@kaczor
@Variv
Mam ciekawa historie z mojego sąsiedztwa u wspaniałych, żołnierza wykletych jakbyście chcieli to któregoś weekendu mogę opisać. Tylko porozmawiam o tym z dziadkiem aby nie zapomnieć żadnego istotnego szczegółu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dla zwykłych ludzi żołnierze wyklęci to byli bandyci, którzy kradli kury w biednym i zniszczonym wojną kraju


@AliShaheedMuhammad: No to tak samo jak w czasie wojny partyzanci. To też dla Ciebie bandyci?

@ediz4: ciekawe pytanie, jeśli kradli kury to są? może jako żołnierze mają prawo ukraść kury chłopom? a może nie mają? Jedni głodni i drudzy głodni. No, oni przynajmniej walczyli podczas wojny, a nie po jej zakończeniu
  • Odpowiedz
"Co do twojego dziadka - skoro się "nie mieszał" to znaczy, że sprzyjał komuchom - dam sobie paznokcia uciąć, że ten twój dziadek mógł mieć coś na sumieniu. Nie przesądzam tego, ale podobnie jak ty - pozwalam sobie na rzucanie takich teorii, skoro ty mogłeś to ja też."

XDDDDDDDD

Wychodzi na to, ze większość Polakow to kolaboranci xD myślisz, ze za okupacji każdy dom polski czyscil wieczorem broń i salutowal do ukrytej podobizny Piłsudskiego?

Nie
  • Odpowiedz
Czy to znaczy , ze beda uczyc krasc zboze i gwalcic dziewczyny?


@kaczor: Dokładnie gdzie dokonano tych gwałtów na kobietach? Jakieś dokumenty o które nie trudno gdzie by komuniści taki przypadek opisali na milion sposobów?

Kradli zboże to akurat wszyscy od 1939, takie były warunki wojny, zdarzali się wśród Wyklętych zbrodniarze tak jak zdarzali się też w okresie wojny wśród partyzantów organizacji niepodległościowych jak Armia Krajowa, Bataliony Chłopskie, Narodowe Siły
  • Odpowiedz
- został szefem ub w sanoku. UB. Myslisz, że byle ktos mogl zostać szefem ub?


@kocurowy: Widać, że z historią to ty jesteś na bakier. Tak żołnierze Armii Krajowej jak i innych grup partyzanckich po wejściu Armii Czerwonej wraz z I Armią Wojska Polskiego do Polski wstępowali tak do UB i MO. Starano się organizować tam własne struktury i je przejąć "od środka".
  • Odpowiedz
@Holenderski_Ser: znam inną: Polacy to byli antysemici bo na Podlasiu w 1939/1940 w Rajgrodzie i Sztabinie urządzili pogromy tak, że Wermacht żydów bronił - znam naocznych świadków
  • Odpowiedz