Wpis z mikrobloga

Mieszkam z niebieskim ponad rok. Zajmujemy parter, na górze z osobnym wejściem mieszka jego mama i na poddaszu brat. Kilka tygodni po tym jak się wprowadziłam powiedział mi, ze czasem w domu można zobaczyć ducha. Niebieski widział go kiedy był gówniakiem, jest to mężczyzna, nie sposób zobaczyć jego twarzy, widać tylko czarny płaszcz i brązowe spodnie. Przez ułamek sekundy. Niby #heheszki no bo kto wierzy w duchy. Mój chłopak za młodego myślał, że to wyobraźnia płata mu figle dopóki nie powiedział tego swojemu bratu i ten się przyznał, że raz widział go wchodzącego po schodach chociaż w domu był tylko on i mama. Moja przyszła tesciowa jest wyczulona na takie rzeczy, powiedziała tylko, że nie ma się czego bać bo meżczyzna jest pokojowo nastawiony, czasem poprostu zagląda do domu ( _) #takasytuacja #paranormalne #duchy
  • 11
@Cieply_kocyk: siła sugestii. Jeden dzieciak zobaczył, powiedział drugiemu, drugi również zobaczył, a potem okazało się, że ich matka też go widziała, więc równie dobrze mogła w młodości tak wytłumaczyć to chłopcom, w co sama wierzyła. Idę o zakład, że gdyby nie jeden zapalnik, to nikt by tego ducha nie widział. Moja dawna sąsiadka ponoć słyszała stukanie w swoim domu, które przypisywała dźwiękowi jaki wydaje laska do podpierana się, a której używała
@Nidor: ja o zakład nie idę :) nikt nie dorabia do tego filiozofii typu "to czwarty maż mojej ciotecznej babki, który zawsze nosił czarny płaszcz". Może być to rzeczywiście siła sygestii, a może coś czego wytłumaczyć się nie da, dopóki sama tego nie zobaczę i nie ocenię, to nie wiem ¯\_(ツ)_/¯
@LubieChleb: dawno mnie nie było na wypoku a tu taka niespodzianka. Ducha nie widziałam, ale kiedyś w zimie słyszałam. Przez jakiś czas byłam na bezrobociu i siedziałam w domu sama. Niebieski i jego brat pracowali razem na tych samych zmianach w jednej firmie, teściowa była zagranicą na wakacjach, ja zajmowałam się jej psem+mamy swojego pieska. Budziłam się razem z niebieskim wcześnie rano, robiłam sobie kawkę i chillowalam na kanapie w naszym