Wpis z mikrobloga

Polecacie jakieś karmy dla dorosłego psa, w cenie około 100zł za 15 kg? Wcześniej mu kupiłem Brit i na początku jadł super, jednak potem było trzeba mu mieszać z mokra i pilnować aby zjadł bo mu nie wchodziła, teraz ma Briantos, pakiet próbny czyli 3 różne smaki i idzie jeszcze gorzej niż ten Brit. Do tego Brit teraz podrożał ;/ Coś innego jeszcze polecić możecie?

#psy #zwierzaczki #zwierzeta #karmadlapsa #kiciochpyta
  • 16
@johnnyMetalowy: acana to jedna z droższych karm, zaś bozita ma kiepski stosunek cena-jakość i obecnie ma dosyć zachwianą wiarygodność.
Chociaż z tego co wiem, kocia mokra bozita była kiedyś w czołówce.
@turok2016 Przede wszystkim nie mieszaj suchej i mokrej karmy, bo przyprawisz psu problemów żołądkowych.

W tej cenie poza Brit nie ma nic sensownego. Jeśli pies woli mokrą karmę, to możesz spróbować przerzucić go na mokrą. Polecam Rafi, niezła karma z linii produkcyjnej Doliny Noteci. Skład podobno ten sam, ale cena o wiele niższa. Miesięczne wyżywienie powinno wynieść niewiele więcej niż suchy Brit.
@nama: a potrafisz coś powiedzieć na temat JOSERA JosiDog Economy? Gorsza od Brita ale za to 40zł tańsza przy worku 15kg.
I czy Josera Festival rzeczywiście jest taka smaczna dla psów i namoczoną wcinają aż uszy się trzęsą?
JOSERA JosiDog Economy


@turok2016:

Skład:
Zboża, mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, minerały.

nawet nie napisali z czego to mięso (krowa, kura, słoń?) i te produkty pochodzenia zwierzęcego czytaj zmielone rogi, kopyta, skóry. Absolutne odpady. A i tak większość karmy stanowią zboża. Nawet się nie chwalą ilością procentową.
Dla mnie ten skład jest fatalny i nieuczciwy (zatajanie % to bardzo wsiurska praktyka) i swoim psom bym
@nama: no właśnie ciężko mi znaleźć informacje o dokładniejszym składzie tej karmy, mimo, że przy innych chwalą się dość szczegółowo więc zapewne stanie na Bricie.
Serio nie można mieszać karmy suchej i mokrej jak pisze kolega wyżej?
@jeloo: możesz wytłumaczyć dlaczego nie można łączyć suchej i mokrej? Bo w necie na szybko nic znaleźć nie mogę.
@turok2016: znam takich co mieszają, chociaż ja nie jestem tego zwolennikiem. Uważam że dobra dieta psa powinna być przede wszystkim stabilna, coby jego układ pokarmowy był przyzwyczajony do określonej formy. Dlatego uznaje się, że lepiej zdecydować się na jedno. Dużo też ciężej kontrolować ile pies otrzymuje kalorii i składników odżywczych przy takich mixach, a nie chce mi się wierzyć że ktoś nad tym panuje i oblicza ile dać tej a ile
@turok2016: czytałam też kiedyś opinię, że na suchej karmie i na mokrej inaczej przedstawia sie flora bakteryjna jelit u psów i sam proces trawienia przebiega trochę inaczej. Dlatego pies karmiony suchą karmą po przejściu na morką i na odwrót może przechodzić rewolucje, (a także z suchej na suchą i z mokrej na mokrą) czy to wszystko się stabilizuje przy karmieniu mixem? Nie wiem. Nie wiem też po co kombinować. Wolę psu
@turok2016 Trawienie suchej i mokrej karmy u psa przebiega zupełnie inaczej. Żołądek musi się zwyczajnie przestawić. U sporej części psów może powodować to problemy gastryczne, w tym brak apetytu. Info potwierdzone o kilku weterynarzy w Lublinie. Dane mogę podać na PW.
@turok2016 możesz spróbować z Boschem. Nie jest to jakaś cudowna karma, ale też nie najgorsza. Moje piesy bardzo dobrze się na niej chowają, ale żadne nie ma problemów ani żołądkowo-jelitowych, ani skórnych.