Wpis z mikrobloga

Ehhhh przykro na to wszystko patrzeć. Brytyjczycy są naprawdę okropnie lekkomyślni i butni. Idą w zaparte i twierdzą, że no deal brexit jest spoko decyzją i oni jako potężny naród sobie ze wszystkim dadzą radę. A się zdziwią niedługo... Oczywiście nie chciałabym żeby w tym kraju było gorzej, w końcu tutaj mieszkam, ale niestety nie wydaje mi się, żeby zostało z tego coś dobrego. Nawet drugie referendum by nic nie dało, bo oni są przekonani o swojej wyższości i racji. Ja się o siebie nie martwię, pracuję w firmie, która bardzo wspiera mniejszości, mam chłopaka Anglika z którym w najgorszym wypadku mogę wziać przyspieszony ślub ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to przecież nie o mnie chodzi, a o cały kraj. Już teraz widać, ze wszystko drożeje, ludzie jacyś tacy bardziej zdenerwowani, w napięciu.
#brexit #uk #corobiszzzzzz
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@prawa_reka_sorosa: owszem zostaną zawarte nowe umowy. Na 100%. EU nie odpuści 66mln rynku. Każdy dzien przerwy w handlu to straty milionów euro - i dla EU i dla UK. Uważasz, ze EU stać by tracić miliony euro dziennie?

Te zapasy leków mają być np. na 6 tygodni. Na wszelki wypadek, gdyby papierologia się przeciągnęła. Ot zalecenie "just in case" rozdmuchane przez panikarzy do skali tragedii.
  • Odpowiedz
@szzzzzz: to jest typowe dla wszystkich narodów, kiedy obniża się standard życia - zaczyna się szukanie winnych. "obcy" są zwykle pierwsi w kolejce do obwiniania bo tak jest najłatwiej, zwykle nie ma to pokrycia w faktach ale nikogo to nie interesuje.

Co do brexitu to napiszę to co już kiedyś pisałem - dla polaków brexit jest zły. dla anglików może długofalowo będzie ok, bo UE też ma swoje problemy które ostatnio na czas brexitu skrzętnie odstawiono na półkę (ale to już inna historia).

Są dwie kwestie, kwestia gospodarcza i kwestia społeczna. Moim zdaniem kwestia społeczna być może jest nawet ważniejsza niż kwestia gospodarcza. Powiedzmy sobie szczerze, typowy John ma W------E na to, jakie jest prawo odnośnie importu śliwek i gdzie jest ustalane. Głos na brexit to nie jest głos przeciwko UE, to jest głos przeciwko imigracji, bo z tym spotyka się typowy John. Przynajmniej połowa ludzi nie chce nas w tym kraju ;-) To trochę
  • Odpowiedz
owszem zostaną zawarte nowe umowy. Na 100%. EU nie odpuści 66mln rynku.


@shaki24: Oczywiście ze nie, ale nie ma szans na żadną umowę dla UK, bez poszanowania zasad UE. To było jasne od samego początku negocjacji. W przypadku No Deal UK będzie operować na zasadach WTO, a to oznacza katastrofę dla brytyjskiego rynku.

A parliamentary report into a no-deal concluded that “this would almost certainly involve the immediate imposition of tariffs across a range of sectors”.

Some tariffs would be more significant than others: the highest would be on British farmers, who would face 30-40 per cent charges for exporting to the EU, effectively making many exports unviable. Lower tariffs would be on things such as automotive parts, where a 5 per cent charge
  • Odpowiedz
@shaki24: myślę, że mylisz trochę politykę z gospodarką. polityka to coś dużo większego. UK jako pierwszy kraj opuszczający strukturę nie może stać się pozytywnym przykładem opuszczenia wspólnoty, bo konserwatywne rządy innych krajów od razu wykorzystają to na swoich rynkach wewnętrznych. tu nie chodzi tylko o pieniądze.
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa:

ale dlaczego zakładamy, że UK nie będzie szanowała zasad EU? Przecież im nie chodzi o nieszanowanie zasad EU, tylko o samostanowienie. Dlatego się odrywają od EU. Zresztą osobiście podejrzewam, ze mają swój plan na przyszłość, imho bliższe zwiazanie się z USA.

Prawie 2mld euro rocznie - to kwota wymiany handlowej pomiedzy Polską a Kanadą. Bez unijnych umów.

Zresztą może mi po prostu napisz, jak kiepsko będzie z UK po
  • Odpowiedz
ale dlaczego zakładamy, że UK nie będzie szanowała zasad EU?


@shaki24: Ponieważ UK chce kontrolować własne granice, co jest sprzeczne z zasada swobodnego przepływu osób, jednego z fundamentów single market.

Zresztą osobiście podejrzewam, ze mają swój plan na przyszłość, imho bliższe zwiazanie się z
  • Odpowiedz
@sorek: Umiem, niczego nie wyjaśniłes, a jedynie wrzuciłes kilka niepopartych niczym frazesow.

W dalszym ciągu nie wiem w jaki sposób EU dąży do coraz większego totalitaryzmu/komunizmu. Najbardziej jestem ciekaw komunistycznych cech ue.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@prawa_reka_sorosa: w manifescie zawarte są reguły i bazy moralne UE który jest podstawą podejmowania decyzji w UE. Bazowali na myśli komunisty Altiero Spinelli którego imie znajduje się nad wejściem do parlamentu UE.

Więcej informacji i faktów masz na filmie.
  • Odpowiedz
Sondaże? Wyjaśnisz co to ma do analiz ekonomicznych?


@prawa_reka_sorosa: To pokaż mi analizy ekonomiczne, które mówiły o kryzysie sprzed dekady? Tam też każdy lizał się po jajcach, a potem wyszło jak wyszło.

No ale analizy są dobre, kiedy mówią to, co ja chcę, nie?

@sorek: to prawda, w dłuższym czasie Brexit może wyjść w UK na dobre względem ich pobytu w UE, bo nie są Niemcami, którzy sobie
  • Odpowiedz
To pokaż mi analizy ekonomiczne, które mówiły o kryzysie sprzed dekady?


@Dawkins_Wszechwiedzacy: A co to ma wspólnego z tematem? Brexit to zupełnie inna bajka na zupełnie innych warunkach.

No ale analizy są dobre, kiedy mówią to, co ja chcę, nie?


No tylko ze jeszcze nie spotkałem się z analizami mówiącymi ze Brexit będzie miał pozytywny rezultat dla UK. Jak na razie jest tak ze to wy ignorujecie analizy pokazujące ze
  • Odpowiedz