Wpis z mikrobloga

Ehhhh przykro na to wszystko patrzeć. Brytyjczycy są naprawdę okropnie lekkomyślni i butni. Idą w zaparte i twierdzą, że no deal brexit jest spoko decyzją i oni jako potężny naród sobie ze wszystkim dadzą radę. A się zdziwią niedługo... Oczywiście nie chciałabym żeby w tym kraju było gorzej, w końcu tutaj mieszkam, ale niestety nie wydaje mi się, żeby zostało z tego coś dobrego. Nawet drugie referendum by nic nie dało, bo oni są przekonani o swojej wyższości i racji. Ja się o siebie nie martwię, pracuję w firmie, która bardzo wspiera mniejszości, mam chłopaka Anglika z którym w najgorszym wypadku mogę wziać przyspieszony ślub ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to przecież nie o mnie chodzi, a o cały kraj. Już teraz widać, ze wszystko drożeje, ludzie jacyś tacy bardziej zdenerwowani, w napięciu.
#brexit #uk #corobiszzzzzz
  • 72
dokladnie tak samo jak szwajcaria i norwegia nie?


@Sweet_acc_pr0sa: Co dokładnie jak szwajcaria i norwegia? Rozumiesz co oznacza No Deal dla Anglii?

i wiekszos politykow jednej i drugiej strony to rozumie, poczatki napewno beda spadkowe, ale potem wszystko sie ustabilizuje


A podczas kampanii mówili że nie będzie żadnych spadków. A na czym bazujesz to że wszystko w przyszłości się ustabilizuje? No i ile ma to potrwać? 5 lat, 10 lat, a
@szzzzzz: "mam chłopaka Anglika" ciapek czy rudy english boy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Brexit ma wychomwac fale januszy z rumuni,bulgarii itp ktorzy jada na benefity.Problem jest,ze kto mial wjechac to wjechal.
@Darkst: i oczywiscie uwierzyles ze tak sie stanie xD, ze nie bedzie innego dostawcy etc? to tak jak z naszymi towarami, na ktore rosja jebnela embargo co nie, polska gospodarka upadla i nie podniosla sie z kolan, bo innego ryku zbytu nie znalezlismy... jest popyt jest podaz
@szzzzzz: super, że firma wspiera mniejszości i masz chłopaka. To firma z przyszłością, jak z parytetami już są, czy dopiero w targetach na przyszły rok?

Co do Brexitu - to handel będzie jak zawsze bo obie strony mają za dużo do stracenia i nikt zysków z handlu nie odpuści.
Przez granicę będziemy przejeżdżać jak zawsze - bo UK nigdy w schengen nie była no i juz nie będzie,.
Pracować my polacy
znaczy sie, dla ciebie 5 czy 10 lat w klasyfikacj kraju to duzo tak?


@Sweet_acc_pr0sa: Tak? Zwłaszcza biorąc pod uwagę to ze w przypadku No Deal UK traci dostęp do unijnego rynku, oraz wszelakich umów handlowych z innymi krajami (z którymi mają umowę dzięki byciu w UE)?

#!$%@? no ja #!$%@? koncze ta dyskusje bo szkoda strzepic ryja


Masz racje, nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, wiec nie traćmy już
i oczywiscie uwierzyles ze tak sie stanie xD, ze nie bedzie innego dostawcy etc?


@Sweet_acc_pr0sa: to nie o dostawcę chodzi tylko krótkoterminowy szok, mogący wywołać panikę. W UK niewiele do tego potrzeba by półki były puste, wystarczy nawet 5 cm śniegu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szzzzzz: widzisz z azji przyjeżdżają. Azja z tego co wiem jeszcze nie jest członkiem EU.
Wpuszczają ich, mogą studiować, znam kilku którzy tu pracują, nawet w mojej firmie. A my Polacy olabogujemy co to będzie, ze nas wyrzucą, ze nie wpuszczą, że UK upadnie bo z EU wychodzi.

Nic się nie zmieni. Owszem, EU musi jakoś ukarać UK - bedzie grało na obniżenie wartości GBP, owszem będzie docieranie nowych umów handlowych