Wpis z mikrobloga

  • 2
Mireczki i Mirabelki z pod tagu #motoryzacja nadszedł u mnie czas na zmianę samochodu. Jako że Passeratti b6 2.0 TDI 170 KM DSG zaczyna się już sypać (drugi raz poszły pompowtryski) i generalnie wszystkie drażliwe elementy oprócz turbo i DPF zostały już wymienione, nie mam czasu i siły na kolejne naprawy, 305 k km zrobił i czas na coś swiezszego, oby mniej awaryjnego.
Wybór padł na Citroena C5 2.0 HDi z okolic 2009r. Autko gabarytowo podobne i w sumie powinno spełnić oczekiwania. Boję się tylko tego hydropneumatycznego zawieszenia. Szczególnie że przebiegi czasem i po 50k km w rok. Ktoś ma? Na co zwrócić uwagę? Warto się w ogóle w to pakować biorąc pod uwagę dużo kręconych kilometrów często po kiepskich drogach?

#motoryzacja #citroen #citroenc5 #c5
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lemartez: Zrobiłem nim tyle w pół roku :) Poza tragicznym fotelem kierowcy (zużywa się w jakimś absurdalnym tempie) niewiele można mu zarzucić jako busikowi zaprojektowanemu do klepania kilometrów po autostradzie. Przy 120 km/h nadal można bezproblemowo rozmawiać w środku, radio gra całkiem nieźle, 2.0 dCi ma rozrząd na prawdziwie bezobsługowym łańcuchu i pali 6,5 litra w trasie. A to auto waży p--------e dwie tony na pusto.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pangia nie żebym uwazal Paska za jakieś prestiżowe auto, ale jednak przy takich przebiegach, tak jak napisał @Lemartez do pewnych standardów wygody się człowiek po prostu przyzwyczaja. Dodatkowo w żadnym wypadku nie szukam busa, tylko duże wygodne kombi.

@SpokojnyPan uwierz mi, że Pasek 2.0 TDI z 2006 roku jest świetnym "remedium" na przyzwyczajenie do diesli ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niestety w tym wypadku ze względów
  • Odpowiedz
@Pangia: jest jeszcze jedna kwestia, czy to auto na robotę z paka? Bo jeśli tak to też się do tego inaczej podchodzi. Jak masz być jakimś przedstawicielem co lata po miastach etc, to jednak traffic nie byłby najlepszym wyborem?
@Zetiks: to może B7 170 na CR ? :P
  • Odpowiedz
uwierz mi, że Pasek 2.0 TDI z 2006 roku jest świetnym "remedium" na przyzwyczajenie do diesli ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@Zetiks: wiem bo w domu mam A3 8P 2.0 TDI 140KM też DSG, całkiem fajny dynamiczny motor, ale wolę benzynę turbo za kulturę pracy i spalanie(LPG)
  • Odpowiedz
@Lemartez: OP nie określił dokładnie, na co mu auto jest potrzebne, a i mój pomysł był raczej pół żartem :) Jak jest jakimś przedstawicielem, to zależy też co sprzedaje, nasz przedstawiciel (hurtownia Eskulap) śmiga Focusem Mk2 1.6 w dieslu i nieraz się śmiejemy, że przydałoby mu się auto pokroju Trafika, bo wiecznie ma go wyładowanego jakimiś gratami po dach.
Tak, to paka, ale Trafic się do takiej pracy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pangia ( ͡º ͜ʖ͡º) dementuje plotki jako, że jestem przedstawicielem handlowym. Pojazd ma służyć do codziennej eksploatacji, rodzinka 2+6cio miesieczne dziecko, czasem wypad na narty ze sprzętem itd. Dodatkowo co najmniej raz w tygodniu wyjazd na budowę w charakterze kierownika robót - z tad duże przebiegi ale i też przez to auto musi się jako tako prezentować ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Zetiks: No to rzeczywiście, Trafic poprzedniej generacji się raczej nie prezentuje. A ten nowy, choć dużo ładniejszy, to ludzie się w nim skarżą na awaryjne silniki.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Jcobbb Tak. 2.0 HDI 140KM (z mapami na 160KM). W sumie śmiga bez zarzutu. Oprócz typowej eksploatacji bez problemu. Czasem wyświetla się komunikat "depollution system faulty" czy jakoś tak. Rzadko i za bardzo nie mam czasu żeby to ogarnąć. Niestety nie exlusive i niestety bez hydropneumatyki.

Spoko furak jeśli chodzi o bezawaryjność. Dramat jeśli chodzi o ergonomię (tam nawet telefonu nie ma gdzie odłożyć ). Po przesiadce z Paska czuć trochę
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Jcobbb no ogólnie na prawdę jest ok. Ale polecam się przymierzyć przed kupnem. W sensie ten brak ergonomii, praktycznie zero schowków, jak na tę gabaryty wcale nie tak dużo miejsca mogą zszokować. Być może to kwestia tych map paliwowych i na pewno tego że moja różowa (która nim jeździ) po przesiadce z DSG notorycznie zapomina że jest jeszcze 6ty bieg, ale spalanie też jest większe niż w pasku mimo minimalnie niższej
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Jcobbb ¯_(ツ)_/¯ ciężko powiedzieć. U mnie wyszło kilka p-------k, nie dzialaly czujniki w przednim zderzaku a przez to również asystent parkowania, pół kierownicy się nie podswietlalo, trochę duperelkow, zaślepek itd brakowało. Wiesz jako, że ja nie mam z nim problemów w zasadzie żadnych to trudno wskazać na co zwrócić uwagę. 2.0 HDI to są na prawdę dobre jednostki. Do tego lubiane przez mechaników bo pod maską tyle miejsca, że by się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: Już sprzedany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trafiłem wersję bez hydro więc tego nie ocenię. Reszta jak wyżej. Błędu nie udało się ogarnąć, poza nim posypały się jeszcze ograniczniki w drzwiach PP i PL. Nie sprzedałem ze względu na jakieś problemy. Raczej po prostu był już czas na coś nowszego.
  • Odpowiedz