Wpis z mikrobloga

Kolejna wymianka piwowarów na Wykopie. Pomyślałem, że brakuje nam tu takiego tagu, wiec zapraszam od dziś do obserwowania #piwnewymiany :) Więcej info o wymianach na tagu.

Na start ( ) poleciał RIS od użytkownika @jmyung

Piwo jest czarne, nieprzejrzyste, wydaje się gęste, ładnie zostaje na ściance. Piana nikła, tak jak i nagazowanie (mi pasuje w tym stylu). W aromacie, niestety, na dzień dzisiejszy dominuje aromat "zielonego" piwa. Pomyślałbym, że to jakieś świeże piwo, ale kolega napisał, że ma już 10 miesięcy, czyli niestety to aldehyd octowy (źle poprowadzona fermentacja). Ale zaraz za nim czekolada, kawa, delikatny alkohol. Mogłoby być super, gdyby nie ta wada.

Po pierwszym łuku fajna paloność i umiarkowana goryczka, piwo jest lepkie i słodkie. Niestety, kolejny raz dominuje tutaj aldehyd i trawa od chmielu.

@jmyung Jak poprawisz się przy fermentacji to będzie sztosik ;)

PS. Nie zalecam picia dużych ilości bo aldehyd octowy w wątrobie przetwarzany jest na kwas octowy, co równoznaczne jest z porannym kacem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Peter_Mountain - Kolejna wymianka piwowarów na Wykopie. Pomyślałem, że brakuje nam tu...
źródło: comment_fBghkvOeIcaxMoUXmTdmlSergWEdPles.jpg
  • 1