Wpis z mikrobloga

Bycie facetem w Polsce.

Depresję masz? Jaką #!$%@? depresję? Jesteś #!$%@? czy facet?

I tak od małego. Do szkoły i uczyć się. Zdobyć dobry zawód. Bo facet to musi być facet. 2 tysiące to może kobieta zarabiać. I żeń się bo chyba pedałem nie jesteś. A tak w ogóle to kobieta nie jest od pracy. Wystarczy, że urodzi dziecko. A nawet jak urodzi czworo to emeryturę dostanie bez jednego dnia pracy. A facet? No cóż 40 lat pracy. W domu fochy żonki, która czuje się "niedoceniona" przez męża. Co z tego, że męża nie ma czasami po 12 h dziennie i nie ma po robocie na nic siły. FACET TO MUSI BYĆ FACET! A jak nie będzie się starał to pozew o rozwód. I alimenty w kwocie takiej, że po ich opłaceniu zostaje Ci z pensji 500zł na życie. Nie jesteś w stanie tego płacić i była idzie do komornika. Odwołujesz się do sądu z prośbą o zmniejszenie. Oczywiście w sądzie orzeka kobieta i nic ze zmniejszenia. Długi rosną. Komornik zajmuje CI samochód, nie masz już czym dojeżdzać do roboty. Życie się sypie. Nie pójdziesz po pomoc. PRZECIEŻ JESTEŚ FACETEM! JAK TO SOBIE NIE RADZISZ? Bierzesz się za wódkę- to jest bardziej akceptowalne. I następuje kiedyś ten dzień, że w upojeniu alkoholowym nie widząc innego rozwiązania sięgasz po sznur.

I potem 86% samobójców stanowią mężczyzni.

#samobojstwo #depresja #zycie #polska #logikarozowychpaskow #logikaniebieskiechpaskow
  • 83
  • Odpowiedz
@Loomhggo: No i wtedy ona go załatwi, zabierze połowę majątku i wysokie alimenty, często również na nią. Tak można się sądzić. Wziąć dobrego adwokata i przez jakieś dwa lata brać brudy przez kolejnych kilkanaście rozpraw. Tylko nie każdy ma na to siły.
  • Odpowiedz
@Bez_sens-1: proponuje intercyzę od początku w takim razie. Przy okazji przypominam o niskim procencie ściągalności alimentów w Polsce (26% w 2017 roku). No i podkreślam, że alimenty są głównie na dzieci i średnia to 700 zl (dla małżonków ok. 650). Są to grosze, których i tak większość ludzi nie płaci, więc zamiast płakać i tworzyć chochoły, proponuję wybierać mądrze towarzyszkę życia (jeżeli ma 25 lat i nie ma pracy to
  • Odpowiedz
@Loomhggo: alimentów nie płaci patologia i ci którym już wszystko jedno bo żadnego majątku nie mają. Wskaznik sciagalnosci dotyczy tylko spraw, gdzie jest już egzekucja komornicza. Żeby ją wszcząć to musi się facet spóźnić z terminem płatności chociaż w jednym miesiącu. Tych którzy uczciwie płacą ten "wskaznik" nie obejmuje. Więc nie próbuj wmawiać, że niby tylko 26 % zobowiązanych płaci alimenty.
  • Odpowiedz
@Bez_sens-1: pisałam o ściągalności alimentów, czytanie ze zrozumieniem. Jak się odniesiesz do moich sugestii uważniejszego dobierania partnerki/partnera? Czy nie lepiej jest wziąć sprawy w swoje ręce niż bujać się jak chorągiewka na wietrze w strachu przed opinią innych?
  • Odpowiedz
@Bez_sens-1: skąd nagle taka zmiana narracji :d ja po prostu podaję gotowe rozwiązania na problemy, które przedstawiłeś w swoim poście. Możesz mieć górnolotne i romantyczne podejście do związku jeżeli tego chcesz, ale możesz być jedną z tych osób, które bardzo się na tym przejadą (sam opisałeś sobie swój scenariusz w pierwszym poście). Owszem, mam dosyć rzeczowe podejście do związków, byłam w jednym kilkuletnim z bardzo uczciwym i dobrym człowiekiem, który
  • Odpowiedz
@Bez_sens-1: a czy nie może byc tak, że i facet i kobieta sa winni kiepskiej jakości związku?
W tym wpisie biadolisz, jak to jest mężczyznom ciężko i muszą znosić wstrętne kobiety jako żony i partnerki.
Wiec koleżanki słusznie zauważyły, że nikt nikogo nie zmusza do bycia z kimś innym.
To, że facet wieże się z glupia laska nie usprawiedliwieua głupoty czy też roszczeniowosci tejze.

Ja tak jestem zdania, że czy to facet, czy kobieta - kazdy z nas powinien od partnera wymagać szacunku i wspolpracy w dbaniu o związek oraz rozwiązywaniu
  • Odpowiedz
@Bez_sens-1: oczywiście ze ciężko, skoro ktoś pisze tekst na 3000 znaków o tym ze przygniatająca go oczekiwania świata. Zrozum, że jedyna osoba która powinna stawiać oczekiwania przed tobą jesteś ty. Conma do tego TVN? Swoje seriale i narracje w programach śniadaniowych, która zarówno kobiety jak i mężczyzn w Polsce klasyfikuje jako podludzi i bydło z problemami które opisałeś. Żeby było jasne, normalni ludzie nie maja takich problemów o których piszesz.
  • Odpowiedz
@logistyczne_info: Następny, wpis nie o mnie. Poczytaj najpierw całość wątku, wtedy dowiesz się, że opisuje sytuację, która jest m.in. w mojej rodzinie. Ja nie mam takich problemów. Napisałem tylko swoje obserwacje.

A do lekarza to może Ty powinieneś się wybrać? Wpis o związkach i roli faceta dzisiaj a ty TVN jakiś w to wplątujesz? Może to jakieś urojenia?
  • Odpowiedz
@ @Bez_sens-1: „Trudne sprawy”, no ale może wykop peel pomoże? Podpowiem, jak potrafisz wyjąc i włożyć to potem musisz łożyć. Ktoś wyżej pisał o średnich alimentach, to chyba da się uzbierać te 7 stówek razy ilość potomstwa?
  • Odpowiedz