Wpis z mikrobloga

Czy są tutaj prawdziwi marksiści? Czy większość to komuniści na tagu #antykapitalizm ?

Fascynuje mnie idea, że w systemie marksistowskim jednego dnia można być rybakiem innego dnia piekarzem i tak dalej. Jest jakieś opracowanie tej koncepcji? Wydaje się bliska trochę chrześcijańskiemu dystrybucjonizmowi (czyli idea trzech akrów i krowy) acz oczywiście to nie to samo.

Z tej strony chciałem podziękować @Kampala za wspaniałe źródła filozofii marksistowskiej.

#filozofia #marks #antykapitalizm #neuropa
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Brzytwa_Ockhama:

. Antytradycjonalizm

A to ciekawe bo z faszyzmem blisko związany był przecież Evola przedstawiciel tradycjonalizmu integralnego.

władzę monarsze

Skoro tak bardzo podoba ci się monarchizm to ciekawi mnie co myślisz o koncepcji Cesarza.
  • Odpowiedz
A to ciekawe bo z faszyzmem blisko związany był przecież Evola przedstawiciel tradycjonalizmu integralnego.


@Al-3_x: który potem sam krytykował f-----m a sam nazywał się turbo-faszystą i uważał, że we włoskim faszyzmie jest "za mało faszyzmu w faszyzmie

Skoro tak bardzo podoba ci się monarchizm to ciekawi mnie co myślisz o koncepcji Cesarza


Chyba nie znam tej koncepcji. Mozesz rozjasnic?
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: Niby też racja. Jednakże zdecydowanie nie mógłbym nazwać faszyzmu filozofią antyduchową.
W doktrynie faszystowskiej Mussolini pisał przecież, że f-----m jest ideologią spirytualistyczną i zarzucał liberalizmowi oraz marksizmowi zbyt materialistyczne podejście.

Chyba nie znam tej koncepcji. Mozesz rozjasnic?

Tu masz tłumaczenie artykułu francuskiego filozofa Alaina de Benoista na ten temat.
http://xportal.pl/?p=4234
  • Odpowiedz
W doktrynie faszystowskiej Mussolini pisał przecież, że f-----m jest ideologią spirytualistyczną i zarzucał liberalizmowi oraz marksizmowi zbyt materialistyczne podejście.


@Al-3_x: Dlatego napisałem, w efekcie politycznego faszyzmu
  • Odpowiedz
@TreeOfLife: Powiem szczerze, że nie jestem jakimś wielkim fanem tego pisma. Lubie tam jedynie czytać tłumaczenia tekstów różnych filozofów takich jak Dugin albo Evola.
  • Odpowiedz