Wpis z mikrobloga

Moj koteł zachorował. Z powodu notorycznego stresu kicia nabawiła się kamienia w pęcherzu, co objawialo się złym samopoczuciem, krwiomoczem i sikaniem poza kuwetą. Po kompleksowej diagnostyce weterynarz zalecił karmę (Royal Canin Uro). Widać lekką poprawe po tygodniu, mocz jest już bledszy, kot ma lepszy humor, bawi się, my staramy się dużo z nią bawić i głaskać.

Nie zmieniło się jedno: kicia ciągle sika w rogu pokoju :( i traktuje to miejsce jako kuwete. Kładziemy tam podkłady, bo panele zaczynają puchnąć. Nie pomoglo karmienie jej w tym miejscu.

Co możemy zrobić, by kot sikal do kuwety?

#kiciochpyta #koty #weterynaria #kitku #kot #zwierzaczki
  • 24
  • Odpowiedz
@aleksandrett: w przypadku mojego kota zmieniłem żwirek akrylowy na zwykły betonitowy i kupiłem większą kuwetę i dałem w inne miejsce spokojne itd. Kota proponuje też wysterylizować o ile jest taka opcja.
  • Odpowiedz
@aleksandrett: Jeżeli to taka zakryta, zabudowana kuweta, to może można zamienić ją na otwartą. Poza tym można kupić specjalne zapachy odstraszające dla kotów, my mieliśmy taki problem że kot za bardzo podgryzał jednego kwiatka i spryskanie kwiatka tym zapachem pomogło. Zapytaj o taki odstraszający zapach (spray) w sklepie zoologicznym.
  • Odpowiedz
@aleksandrett: stare miejsce i stara kuweta kojarzy mu się ewidentnie źle. Jeśli nie możesz zmienić miejsca, spróbuj zmiany żwirku i kuwety. Do tego zakładam, że raczkujące dziecko, to dziecko, które pewnie śpi, albo bardzo często przebywa w Waszej sypialni. Zastanowiłabym się czy w pojawieniu nowego ziombala w rodzinie, nie siedzi część problemów. Jakby co, są też koci behawioryści.
  • Odpowiedz
  • 0
@spiritoo Tak, stres związany z pojawieniem się dziecka doprowadził do choroby. Teraz staramy się łagodzić sytuację przez poswiecanie więcej uwagi kotu. Dodatkowo od początku zapoznajemy koty z dzieckiem i oswajamy je ze sobą. Generalnie jest spora poprawa, objawy zapalenia minęły, jednak upodobanie do g w go rogu pokoju zostało. Dzięki za radę, wymienimy kuwete na inną, liczę, że pomoże :)
  • Odpowiedz
@aleksandrett Na pewno to ze względu na stres? Jakie badania miała wykonywane?

Po pierwsze Royal Canin to badziewie, od razu możesz wywalić. Po drugie jeśli to faktycznie stres to tak jak wyżej, możesz pomyśleć o feliway do kontaktu.
  • Odpowiedz
  • 0
@hangover zakładamy że stres: kiedy dziecko było placzliwe, gorzej było z kotem, generalnie z pojawieniem się dziecka zaczęły się problemy.

Byla morfologia, chemomorfologia, usg i badanie moczu.

Weterynarz zaordynował takie leczenie, alternatywa była operacja, która podobno w tym wypadku nie jest konieczna. Czy jest lepsza karma od Royal Canon?
  • Odpowiedz