Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Różowy here. Pojedziecie po mnie, ale mam problem i szukam pomysłów :(. Mam 35 lat i nigdy w życiu nie pracowałam. Z wielu różnych powodów. Nie jestem leniem, nie mam dwóch lewych rąk. Pomagam rodzicom, dorabiałam na różne sposoby, próbowałam sił na swoim, ale nigdy nie miałam normalnej pełnoetatowej pracy. Skończone liceum. Mam maturę, nie mam studiów. Nie znam żadnego języka obcego, nawet angielskiego.

Mam plan długoterminowy, wiem czego się chcę nauczyć, wiem jak z tego żyć, ale potrwa to z 2-3 lata, a ja potrzebuję pracy "na już". Szukam, wysyłam cv gdziekolwiek, ale jest ciężko (Polska Z). W większości prostych prac czy np. w galeriach handlowych szukają młodych dziewczyn ze statusem studenta. Lokalne biedronki obsadzone. Sklepy januszexy - tu coś może znajdę, ale to ostateczność bo wszędzie na czarno i naprawdę podłe pieniądze.

Macie jakieś pomysły gdzie może znaleźć pracę różowa w moim wieku z totalnie pustym cv i bez żadnej specjalistycznej umiejętności? Ogarniam komputer, internet, kształcę się w tym kierunku, ale do pracy w branży jeszcze daleka droga. Może umyka mi jakaś branża w której można starać się o zatrudnienie. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jakaś firma robiąca lodówki czy inne takie coś i zacznij lutować. Z tego co wiem jest proste szkolenie (poszukaj sobie o tym) i chętnie biorą kobiety do tego. Może są jakieś szkolenia z powiatu czy województwa. Oczywiście nie tylko przy lodówkach, musisz zrobić rozeznanie w okolicy
@AnonimoweMirkoWyznania: nie oceniam. Rożne rzeczy w życiu się zdarzają i nie zawsze tak jak byśmy sobie wymarzyli. Januszex może byc okej do pracy biurowej prostej, żebyś zdobyła doświadczenie. Są też ogłoszenia, że można prowadzić komuś sklep internetowy. A może jednak podciągnij język angielski albo niemiecki i wyemigruj?
@AnonimoweMirkoWyznania: Co do pierwszej pracy to nie powinnaś mieć dużych wymagań, byle coś już było w CV. Pół roku popracujesz i będziesz mogła szukać czegoś lepszego, ewentualnie zrób jakieś szkolenie z urzędu pracy co da większe szanse na bardziej normalne zarobki. Teraz kobiety mają wszędzie fory więc możesz to wykorzystać, poszukać szkoleń dla kobiet, jakichś fundacji które pomagają etc.

Odnośnie douczania się do zawodu to lepiej ostro weź się za temat