Wpis z mikrobloga

W firmie kolegi kadrowa od wielu lat nie rozumie, że półtorej godziny to "1,5" bo przecież skoro godzina ma 60 minut to logiczne jest, że połowa to 30 minut więc zapis powinien wyglądać 1,3 h XDDDDD
Historia z wąsem, myślałem, że bait powtarzany z dawien dawna, aż do dzisiaj kiedy otrzymałem to zdjęcie.
Czerwony długopis to poprawka pani z kadr ( _)
#pracbaza #heheszki
Pobierz
źródło: comment_P7LdQElZPkesUiIrQ4PZWDe1xVIQdyKw.jpg
  • 68
@ciasteczkowy_otwur: Dobra wiadomość jest taka, że masz rację. Zła, że tylko i wyłącznie dlatego, że nie ma takiego tworu jak "półtora godziny".
A wracając do matmy - 1,5 * 1 h = 1,5 * 60 min = 90 min. Inaczej: 15/10 * 60 min = 900/10 min = 90 min. Wszystko się zgadza, choć mi bardziej pasuje zapis oparty na ułamku zwykłym - 1 1/2 h.
Przydało się te półtora roku
@kombajndosalatek: Poprawiasz mnie czy się ze mną zgadzasz? Bo właśnie ten błąd uwypukliłem.
@ciasteczkowy_otwur: Zważywszy na Twój nick i czasy, w których żyjemy nie wiem czy piszesz poważnie czy robisz sobie jaja. Jeśli poważnie, to zapis 1,3 to ułamek dziesiętny. Część całkowita oddzielona jest separatorem dziesiętnym od części ułamkowej. Innymi słowy, wszystko po separatorze (",") oznacza dziesiętną część (a więc 3 oznacza 3/10; słownie - "trzy dziesiąte"). Jedna godzina, to
@galeon: To samo miałem- napisałem 1.5h to mi wpisywała 1h 50 minut, ja tam nie narzekałem xD Potem się przywaliła, bo jej mały móżdżek scrashował się na

x,75h że jak to taka godzina? I proszę zapisywać z dwukropkiem

na co było moje

o ty #!$%@? to ja ci do piętnastek zaokrąglam żeby to łatwiej się liczyło, a ty jeszcze wonty stroisz xD

To jej wpisywałem co do minuty i się pruła
@galeon: kadr nie ogarniesz. Chociaż na jej usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że ogólne rozliczanie urlopów odbywa się w godzinach i minutach. Urlop na godziny w systemie kadrowym zapisywany jest nawet trzy miejsca po przecinku.
@galeon: może pani z kadr ma zły zapis, ale sposób zapisu twojego kumpla też jest idiotyczny. Po co pisać minuty w systemie dziesiętnym? Twój kumpel to dzban

a jak przepracuje 40 minut to napisze 0.66666666666666666666666666666667? to ja już wolę księgową. Trochę elastyczności. Jakby wszyscy tak przestrzegali zasad matmy to już dawno by niczego nie odkryto.