Wpis z mikrobloga

W firmie kolegi kadrowa od wielu lat nie rozumie, że półtorej godziny to "1,5" bo przecież skoro godzina ma 60 minut to logiczne jest, że połowa to 30 minut więc zapis powinien wyglądać 1,3 h XDDDDD
Historia z wąsem, myślałem, że bait powtarzany z dawien dawna, aż do dzisiaj kiedy otrzymałem to zdjęcie.
Czerwony długopis to poprawka pani z kadr ( _)
#pracbaza #heheszki
Pobierz galeon - W firmie kolegi kadrowa od wielu lat nie rozumie, że półtorej godziny to "1,...
źródło: comment_P7LdQElZPkesUiIrQ4PZWDe1xVIQdyKw.jpg
  • 68
Skoro pół godziny to 0.3 to dlaczego godzina nie jest 0.6 tylko 1? Wg liczenia kadrowej powinno być 0.9. Co te baby mają w głowach? Do garów!
@heheszkant ogólnie u mnie grafik jest bardziej pogladowo żeby sprawdzić czy jesteś w pracy w danym dniu. Wybijam się kartą więc godziny są liczone na tej podstawie :) ale i tak zawsze śmieszy
@fAzI nie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@galeon: przecież godziny w takiej formie(1,5 albp 1,75 jako 1h45minut) zapisuje się tak żeby szybko mozna było zliczyć na kalkulatorze :D
A tutaj sie jeszcze rzucają, że dobrze :D
Jak zapisuje godzinowo ile pracowałem to stosuję zapis
1:30

Jak chce liczbowo zapisać to
1,5

Tutaj chodzi o zwykłą matematykę. Jeśli coś podajemy jako liczba to możemy wykonywać na tym operacje matematyczne i nie musimy się martwić o wynik.