Wpis z mikrobloga

Drogi rowerzysto (ty na zdjęciu, ty białostocki, ty rowerzysto w ogólnym znaczeniu tego słowa)!

Jak już wybierasz podróż nie po ścieżce rowerowej, ale wśród aut, bardzo Cię proszę, abyś dojeżdżając do świateł nie mijał slalomem czekających na zielone aut i nie ustawiał się przed nimi. Do kolejnych świateł będą one musiały Cię ryzykownie mijać, a potem Ty znowu ustawisz się na początku. I tak do jakiejś tragedii.

Rowerzysto! Nie jedź tą drogą!

#bialystok #rower #ruchdrogowy
radek-oryszczyszyn - Drogi rowerzysto (ty na zdjęciu, ty białostocki, ty rowerzysto w...

źródło: comment_xmgWCeyj182kfardIttKHlzdVovhoWa3.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@radek-oryszczyszyn: ja tam nie widzę ścieżki po prawej stronie. A po drugie po to zrobili przepis pozwalający na omijanie samochodów z prawej strony żeby to robić ( ͡° ͜ʖ ͡°) niektóre miasta robią nawet specjalne oznaczenia na skrzyzowaniach, śluzy się to chyba nazywa
  • Odpowiedz
@Mirekzkolega: Nie wiem, jaka jest sensowność takiego rozwiązania. Rowerzysta może sobie przecież "przytulić się" do ostatniego auta w kolejce czekającej na zielone. Dzisiaj tego faceta mijałem trzy razy, wraz z kilkunastoma innymi autami. A że jechał zataczając się od lewa do prawa (po Lipowej, gdzie jest przecież ciąg pieszo-rowerowy na chodniku), miał kilkadziesiąt okazji, by ktoś go potrącił). Jaki jest sens, by rowerzyści ustawiali się na przodzie kolejki, skoro po
  • Odpowiedz
@FatAlbert: Trudno mi go było mijać bezpiecznie, bo zataczał się na tym rowerze od lewa i prawa. Biorąc pod uwagę szaleństwa i nieprzewidywalność polskich rowerzystów, omijam ich z minimalnym odstępem 5 metrów, na wszelki wypadek chowam na czas manewru lusterka.
  • Odpowiedz