Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 247
Na głównej news o złamaniu zabezpieczeń Denuvo w Hitmanie 2 na 3 dni przed premierą, a w komentarzach deszcz plusów mongolstwa dla wpisów typu:

- 'piractwo to nie strata dla firmy'
- 'gry som słabe dlatego muszem je piracić'
- 'większość osób które majom piraty ma tesz oryginały na pułkach'
- 'ja kupuje gry, ale ściągam z torrentów żeby nie niszczyć płyt'
- 'co z tego że na sztimie mogem zwrócić gre przez 2h, to nie argument'
- 'gry som za drogie, dlatego muszem kraść'

Co z Wami jest nie tak?
Jak można traktować Was poważnie, jeśli większość z Was ma takie podejście?

A potem płacz, że takie giganty jak GTA 5 czy RDR 2 nie wychodzą na PC, jak to możliwe, szok, niedowierzanie.

#pcmasterrace
#konsole
#ps4
#xboxone
#xbox
#gry
#pc
Beeercik - Na głównej news o złamaniu zabezpieczeń Denuvo w Hitmanie 2 na 3 dni przed...

źródło: comment_6UHhN5GLvZWBplmRSHBmG0bR9At70Ynp.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
@aleroc: Starcraft był do gościa co chciał tytuł AAA z ostatnich lat. A że to nie RTSy a kto mówił coś o jakichś RTSach? No chyba, że dla ciebie gry strategiczne to tylko RTSy to wtedy fajnie masz na chacie.
  • Odpowiedz
No nie wiem cywilizacja jakoś dalej wychodzi, gry od paradoxu ciągle dostają rozszerzenia


@EissIckedouw: xDD A gothic mody. Co to niby znaczy dalej wychodzi, ma rozszerzenia.Simsy dalej dostaja dodatki, to nie znaczy ze są ważna marką i mainstreamem.
No starcraft był duża rzeczą... dawno temu. Obecnie SCII umarł w Korei musiał przejść na F2P żeby wytrwać, Blizzard siedzi na overwatchu i hotsie. Nawet wow przymiera.

z ostatnich lat

no, 8 lat
  • Odpowiedz
@Mordschlag Ja to samo, jak nie zarabialem to piracilem, pozniej przez pare lat przerwa od grania bo mialem rozowego, a teraz jak mam konsole, to nawet nie zastanawiam sie nad piraceniem bo ceny gier sa smiesznie niskie i wiem ze kupujac gry wspieram tworcow, to samo jesli chodzi o filmy czy muzyke
  • Odpowiedz
a 2 prawie ominęła konsole i koniec końców sprzedała się na nich bardzo słabo...


@chciwykrasnolud: najlepszy dowód ze producenci chcą uciec z pc (bo mimo słabych zysków portują), ale średnio mogą.

Gatunek na pewno nie umarł, bo tytułów trochę się wydaje większych i mniejszych, ale stał się bardziej niszowy


@HetmanPolnyKoronny: i nigdzie nie twierdziłem, że umarł. Chodziło mi o rozbicie głupiego argumentu, że "strategie nie uciekły z pc więc jest
  • Odpowiedz
  • 0
@EissIckedouw z listy twoich gier masz starcrafta co ma prawie dekadę i cywilizacje która się trzyma ale jest już cieniem starej siebie, gry paradoksu to wciskany na siłę argument, bo po pierwsze to specyficzne tytuły z wąską grupą oddanych graczy a po drugie ich topowe tytuły pochodzą z 2012 i 2013 roku a ich "dobra kondycja" to wciskanie DLC za gruby hajs a dodając parę mechanik (dodatkowo wymuszajacych zakup dodatku przez patche
  • Odpowiedz
- 'gry som słabe dlatego muszem je piracić'

@Beeercik: mój absolutny faworyt, który jest używany jako argument zaskakująco często. Ludzie jęczą, że gry są gówniane, a mimo to koniecznie chcą w nie pograć xD. Ja jestem staroświecki i nie gram w gry, które uważam za słabe. Polecam takie podejście każdemu.

Dawanie 100+ zł za grę, która Cię wciągnie na kilka godzin i koniec to imho durnota.

@johny-kalesonny: też masz wklęsłą
BoJaProszePaniMamTuPrimasorta - > - 'gry som słabe dlatego muszem je piracić'
@Beeer...

źródło: comment_2dgkbUR1ftk5bVioSQ7irfIoCTN9MgMR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Beeercik ja pirace na potęgę. Jak gra jest spoko i w nią gram dłużej niż 2 czy 3h to kupuje ją. Jak mnie nudzi to olewam i tyle. Od razu uprzedząjąc. Nie wszystkie są na steamie, nie lubię się spieszyć i czasami włącze na 5 minut, a dopiero tydzień później trochę pogram i tak zmęcze kilka godzin i dopiero wtedy wiem czy za grę warto zapłacić czy to nuda. Dlatego moja biblioteka
  • Odpowiedz
@vateras131: Ba, można iść jeszcze dalej. Kiedyś Ubi wydało w formie patcha cracka od jednej z grup hakerskich, bo sami się już ze swoimi zabezpieczeniami pogubili :)

Tak więc @Beeercik: i hakerzy czasami firmie pomogą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wykop 2008
  • Odpowiedz
też masz wklęsłą głowę xD? Jeśli gra zaoferuje mi 10 godzin świetnej rozgrywki, to nie mam problemu, aby zapłacić za nią nawet 200 złotych. Wolę kilka godzin świetnej zabawy, zamiast grać w rozciągniętego średniaka. Prosty przykład: Hellblade: Senua's Sacrifice. Gra zajęła mi nieco ponad 10 godzin, a uważam ją za grę fenomenalną. Zapłaciłem za nią 80 złotych.


@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: 80 zlotych to mniej niz 100 zlotych, i mniej niz 200 zlotych. Nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@wojtek_bez_portek: @powaznyczlowiek:
Dokładnie o to mi chodzi. Ja wiem, że są ludzie którzy tak robią, ale 90% ludzi którzy tak piszą, kupiło pewnie jedną grę z tych co spiracili i używają tego argumentu w dyskusji twierdząc, że oni to zawsze kupują ;) Podobnie z tymi rzekomymi oryginałami na półkach.

Najczęściej kupują bo muszą, na przykład żeby móc grać online, a nie dlatego, że koniecznie chcą.

@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: Dokładnie, ceny gier
  • Odpowiedz
zapłacić 250zł za pełnoprawną grę to nie problem. Zapłacić 250zł za okrojoną wersje i 50zł za każde z 10 dlc które powinny znaleźć się w podstawce to już gruba przesada.
  • Odpowiedz
A potem płacz, że takie giganty jak GTA 5 czy RDR 2 nie wychodzą na PC, jak to możliwe


@Beeercik I wcale nie ma to związku z polityką wydawcy (Rockstar prawie zawsze wydaje gry najpewniej na konsole, później na PC), ani z tym, że produkcje cyfrowe na rynku zachodnim są tworzone w pierwszej kolejności na konsole, gdyż większość graczy właśnie na Xboxa i PS kupuje gry

Wracając do głównego tematu to jak
  • Odpowiedz
pokaż mi lepiej jaki producent strategii przestał wydawać strategie na PC i zaczął je wydawać tylko na konsoli bo mu się nie opłacało przez piractwo.


@EissIckedouw: Poczytaj sobie historię Ensemble Studios (Seria Age of Empire) i o przyczynach ich zamknięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
THQ nie jest związane ze strategiami raczej, ale tez warto poczytać w kontekście piractwa i ich zniknięcia
  • Odpowiedz
jak gry w Polsce czesto kosztuja wiecej niz w takich Niemczech czy USA to sie nie dziw ze polacy piracą


@JanDzbanPL: Nie rozumiem tego argumentu. Co ma do rzeczy za ile kupuje gry Niemiec czy Amerykanin? Skoro Ciebie nie stać, to w nie nie graj do czasu aż stanieją. Dlaczego to miałby być argument za tym, że jednak Ci się należy?
  • Odpowiedz