Wpis z mikrobloga

@noipmezc: kłóci się to z logikom batmana, ale jednak w brew pozorom, może działać w pewnych sytuacjach
ogólnie, cała ta religia, czy tolerancja, wpaja nam takie myślenie, że skoro my postępujemy dobrze, to inni też muszą
ale świat tak nie działa i jeśli ktoś jest "Zły" to jedyne co pozostaje to też być dla niego tym "złym" bo innego jezyka nie zrozumie a nawet to wykorzysta
  • Odpowiedz
@pyroxar: zależy co nazywamy złem, bo dla niektórych Ukraińcy strzelający do Rosjan zwalczają zło złem i lepiej jakby się poddali wtedy byłoby dobrze xD
  • Odpowiedz
@Bananek2: wojna jest zawsze upadkiem moralnym człowieka, są sytuacje gdzie nie ma nic lepszego, ale to jest zło. Kiedyś oglądałem fajny wykład filozoficzny; no ale tu nie ma filozofii: gdyby nie władza, nikt normalny nie zamienił by życia, kobiet, pieniędzy na okopy.
  • Odpowiedz
@pyroxar: można to skrócić do tematu fizycznej obrony przed fizycznym atakiem, gdy ktoś twierdzi że "przemoc to zło" i stosując obronną przemoc też zwalczamy zło złem co jest absurdem i pokazuje że wszystko zależy od tego co ktoś definiuje w swojej głowie jako dobre albo złe. Dla dziecka złem jest, że mu rodzice każą posprzątać pokój, a dla weganina zrobienie rosołu jest złem, dla rolnik niedzielny rosół jest dobrem
  • Odpowiedz
wszystko zależy od tego co ktoś definiuje

@Bananek2: niezupełnie, ja wierzę w bezwzględne wartości, które odkrywamy i są zawsze takie same, w każdej sytuacji.
  • Odpowiedz