Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 247
Na głównej news o złamaniu zabezpieczeń Denuvo w Hitmanie 2 na 3 dni przed premierą, a w komentarzach deszcz plusów mongolstwa dla wpisów typu:

- 'piractwo to nie strata dla firmy'
- 'gry som słabe dlatego muszem je piracić'
- 'większość osób które majom piraty ma tesz oryginały na pułkach'
- 'ja kupuje gry, ale ściągam z torrentów żeby nie niszczyć płyt'
- 'co z tego że na sztimie mogem zwrócić gre przez 2h, to nie argument'
- 'gry som za drogie, dlatego muszem kraść'

Co z Wami jest nie tak?
Jak można traktować Was poważnie, jeśli większość z Was ma takie podejście?

A potem płacz, że takie giganty jak GTA 5 czy RDR 2 nie wychodzą na PC, jak to możliwe, szok, niedowierzanie.

#pcmasterrace
#konsole
#ps4
#xboxone
#xbox
#gry
#pc
Beeercik - Na głównej news o złamaniu zabezpieczeń Denuvo w Hitmanie 2 na 3 dni przed...

źródło: comment_6UHhN5GLvZWBplmRSHBmG0bR9At70Ynp.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
  • 0
@aleroc jakoś paradox ma się bardzo dobrze, endless space też sukces, galzctic civ i zwykłe civ to już kooolejne wersje, total wary i sporo innych dobrze sprzedających się tytulow? Faktycznie gatunek umarł...

Strategie nigdy nie mialy się tak dobrze jak w ostatnich latach
  • Odpowiedz
@aleroc: @Naxster: w sumie seria Total War jakoś się trzyma, strategie Paradoxu też, choć fakt, że do rozpoznawalności i ilości sprzedanych sztuk jak CoD czy inne GTA, to im brakuje. Co do zysków to wróżenie z fusów, bo mocno idą w DLC i pełny pakiet to EU4 to już dobija w okolice 900zł przy regularnych cenach Steam. Gatunek na pewno nie umarł, bo tytułów trochę się wydaje większych i mniejszych,
  • Odpowiedz
  • 1
@aleroc mowa była o ogólnie pojętych strategiach a większość wymienionych przeze nie tytułów wpisuje się nawet w gatunek grand strategy.

Rtsy to inna bajka, większość wykończyła się sama skokiem na kasę lub wtornoscia i brakiem sensownej ewolucji.
  • Odpowiedz
@vateras131: te drm to porażka kiedyś kupiłem heroes 6, płytę oczywiście, założyłem te ubisoftowe konto i po jakimś czasie chciałem znów sobie zagrać. Oczywiście się okazało, że nie pamiętałem konta, i tak oto płytę co najwyżej mogę podetrzeć tyłek. Za to jak kupowałem wiedźmina 1 brak żadnych kont potrzebnych żeby zagrac itp. Plus jeszcze kod na gog, ale widać najlepiej dymać uczciwych ludzi
  • Odpowiedz
'większość osób które majom piraty ma tesz oryginały na pułkach'


@Beeercik: jestem jedną z tych osób, torrent to dla mnie okazja do spróbowania gry, jak mi się podoba to kupuję, jak się nie podoba to nie gram dalej. Jest to dla mnie sensowniejsze niż bawienie się w zwrotki na Steamie. Coś w tym złego?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Beeercik: GTA 5 również wyciekło bodajże 2-3 dni przed premierą zarówno na PS3 jak i na XBOX360 co nie przeszkodziło mu w zarobieniu 1 mld dolarów bodajże w ciągu jednego dnia (dokładnie już nie pamiętam).
Po prostu kto będzie chciał kupić ta grę to ja po prostu kupi a kto będzie chciał ja ukraść to ja ukradnie proste.
Co ciekawe chyba, bo już tego też dokładnie nie pamiętam, przed premierą GTA
  • Odpowiedz
@Beeercik: wszystko zgoda, złodziejstwo to złodziejstwo i #!$%@?.

ja kupuje gry, ale ściągam z torrentów żeby nie niszczyć płyt'

Tylko tu nie do końca racja, bo z tego co wiem, to akurat będąc posiadaczem oryginału masz pełne prawo ściągnąć sobie gierkę z torentów i używać, bo dlaczego nie? Tak samo możesz dla własnego użytku wykonać sobie kopię płyty czy zrobić jej obraz i nie ma w tym żadnego łamania prawa.
  • Odpowiedz
@Beeercik: Gdyby Denuvo nie było tak #!$%@?, idiotycznym i utrudniającym życie zabezpieczeniem, wokół którego narobiono w dodatku hałasu, że teraz to już naprawdę nie da się go złamać, to pewnie ludzi by nie interesowało piracenie gier z Denuvo w tle.
  • Odpowiedz
@Naxster: @aleroc: No nie wiem cywilizacja jakoś dalej wychodzi, gry od paradoxu ciągle dostają rozszerzenia, Starcraft 2 wychodził w wakacje bo twórcy i tak wiedzieli, że się sprzeda.
No chyba, że gry mainstreamowe to dla was takie w które gra jakiś streamer z pędzlem na głowie to wtedy spoczi xD
  • Odpowiedz