Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 247
Na głównej news o złamaniu zabezpieczeń Denuvo w Hitmanie 2 na 3 dni przed premierą, a w komentarzach deszcz plusów mongolstwa dla wpisów typu:

- 'piractwo to nie strata dla firmy'
- 'gry som słabe dlatego muszem je piracić'
- 'większość osób które majom piraty ma tesz oryginały na pułkach'
- 'ja kupuje gry, ale ściągam z torrentów żeby nie niszczyć płyt'
- 'co z tego że na sztimie mogem zwrócić gre przez 2h, to nie argument'
- 'gry som za drogie, dlatego muszem kraść'

Co z Wami jest nie tak?
Jak można traktować Was poważnie, jeśli większość z Was ma takie podejście?

A potem płacz, że takie giganty jak GTA 5 czy RDR 2 nie wychodzą na PC, jak to możliwe, szok, niedowierzanie.

#pcmasterrace
#konsole
#ps4
#xboxone
#xbox
#gry
#pc
Beeercik - Na głównej news o złamaniu zabezpieczeń Denuvo w Hitmanie 2 na 3 dni przed...

źródło: comment_6UHhN5GLvZWBplmRSHBmG0bR9At70Ynp.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
@Tarec: to ma do rzeczy ze powinni dostosowywać ceny do zarobkow w danym kraju, ruskie zawsze maja wszystkie gry taniej a u nas takie #!$%@? ceny ze ludzie chcac nie chcac piraca
  • Odpowiedz
@Beeercik Ja kiedyś zwykle piracilem Assasins Creeda każda część w sumie ściągnąłem aż w końcu pozbierałem pieniądze i mówię "no jak już grasz w każdą część to czas kupić" i kupiłem Assasins Creed: Unity, najgorszy zakup ever xD
  • Odpowiedz
to ma do rzeczy ze powinni dostosowywać ceny do zarobkow w danym kraju, ruskie zawsze maja wszystkie gry taniej a u nas takie #!$%@? ceny ze ludzie chcac nie chcac piraca


@JanDzbanPL: Ale czemu "powinni"? Mogą sobie żądać i po 500zł za grę. W jaki sposób wynika z tego, że ona Ci się należy? Wytłumacz mi, bo ja tego nie rozumiem.
  • Odpowiedz
@Tarec: @Beeercik: a uzywacie moze adblocka? albo sluchacie muzyki na youtubie (tej z nie oficjalnych kanalow) bo to tez pozbawianie zyskow tworcow
rynek gier jest i tak antykonsumecki wiec po prostu dilujcie z tym ze ktos piraci, wam i tak to nie powinno przeszkadzac i nie rozumiem jak ktos moze bronic wydawcow ktorzy 50% budzetu poswiecaja na marketing i pluja na fanow przy kazdej mozliwej okazji xD juz nie mowiac
aleroc - @Tarec: @Beeercik: a uzywacie moze adblocka? albo sluchacie muzyki na youtub...

źródło: comment_eocvt54cNChnfQo0I7PArLdNGYYjrzK7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Beeercik: Problem z tym wpisem jest taki, że traktuje piractwo zero-jedynkowo. Ja bym tego tak nie widział. Mi to zjawisko bardziej przypomina relację organizmu ludzkiego i pewnych bakterii, których jak jest mało, to nam pomagają, ale jak jest ich za dużo, to wyrządzają szkody. Podobnie z piraceniem. W mniejszej skali to dobry stymulant niskich cen i dodatkowy sposób, aby poznać grę przed zakupem. Jednak jeśli wyrwie się spod kontroli, to doprowadza
  • Odpowiedz
aż zrozumie dlaczego czyjąś prace twórczą należy opłacać zgodnie z jej wartością


@Mordschlag:
#!$%@? ;-)
Ze świata filmu:
Ready Player One
Budżet 175 mln USD[3]
Przychody brutto 577 018 594
  • Odpowiedz
@Beeercik pamiętam jak kupiłem grę "Stalker Zew Prypeci" tuż po premierze, wiadomo gra kosztowała te swoje sto coś złotych. 2 tyg potem bez wahania ją spiraciłem. Nie pamiętam co to było za zabezpieczenie, ale po 3 dniach klucz gry przestawał działać i musiałem kontaktować się z wydawcą gry celem go odblokowania. Po 3 razach takich ekscesów, dałem sobie spokój. Do dziś tamtej płyty nie użyłem :-D
  • Odpowiedz
A bronię praw autorskich, bo sam jestem twórcą dóbr w formie cyfrowej i wiem jak to potrafi dotykać.


@Niestabilny: Jak? Jestes tez fanatycznym przeciwnikiem ad blocka, sluchania radia internetowego, streamow na twitchu, filmow na youtubie, mp3 i innych rzeczy, ktore lamia prawa autorskie?

piszę ad personam, bo odnoszę się do twojej wypowiedzi.


Moja wypowiedz nie jest ad personam. Moze jeden fragment jest na krawedzi, ale odpowiadam na argument typu "hurr durr,
  • Odpowiedz
ja kupuje gry, ale ściągam z torrentów żeby nie niszczyć płyt'


@Beeercik: Też tak robię. Kupuję grę na Humble Bundle, oni seedują te gry, więc ściągam z torrentów.
  • Odpowiedz
@swarp: To prawda, ale ja tam znalazłem wszystkie moje kiedyś spiracone, oprócz Neverhood-a.
Ten serwis to perełka, bo przywrócił na rynek bardzo dużo gier, które zniknęły ze sprzedaży.
  • Odpowiedz