Wpis z mikrobloga

@Erlade: @ddrzazga: @dr_2k: @arczer: @lewoprawo:

Fajnie ze obrazek sprzed 100 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na drugi raz niech autor wrzuci cos ze sredniowiecza będzie wiecej trupow.
Blonicy juz nie ma tak jak polio. Więc kiedy ostateczna data zakonczenia szczepien? Nie wspominam juz nawet o tym, że śmiertelność spadała także bez szczepionek. Masowe szczepienia są niepotrzebne i bezsensowne. https://dziecisawazne.pl/masowe-szczepienia-nie-sa-potrzebne-rozmowa-z-prof-maria-dorota-majewska/
@dr_2k: Nie jest to zarzutka. Przecież to nie ma żadnego związku z poziomem wyszczepialności, w 2006 było tam więcej zachorowań (ponad 42 tyś. ) a wyszczepialność mieli 99%. Dlaczego w krajach cywilizowanych nie było takich epidemii nawet jak wyszczepialność kilkunastu roczników pod rząd była niższa niż 70%? Zauważ ze tego typu wzrosty zachorowań obserwuje się jedynie w biednych krajach. W Polsce podobnie, MZ sam przyznał, że w Polsce nie ma odry
@cclegane Czemu zmieniasz terz temat na odre? Oczywiscie ze kraje w ktore sa lepiej rozwiniete maja mniej zakazen, ale nie jest to zwiazane czysto tylko z jakoscia zycia zauwaz ze np w Niemczech jest wiecej przypadkow odry niz u nas na sa bogatszym krajem :). Na ukrainie naprawde jest problem ze szczepieniami I jest ich mniej niz np w Polsce ( podesle jakies zrodlo jak dostane sie do komputera). Co zreszta tez
"Poza tym odra jest na tyle lekką chorobą, że masowe i przymusowe szczepienia to jakiś żart z nauki i czysty biznes jak dla mnie. "

Powikłania odry popatrz na przedostatni punkt (zapalenia mozgu choroba z takimi powiklaniami nie jest niegrozna)

1zapalenie płuc
2ostra małopłytkowość ze skaza krwotoczną
3ślepota
4biegunka
5odrowe zapalenie mózguwystępuje w 1 na 1000 przypadków
(śmiertelność wynosi od 10% do 30%)
(trwały uszczerbek neurologiczny spotyka 20% do 40 % )
@dr_2k: Podostre zapalenie mózgu występuje w 0,01% przypadków, co ciekawe pierwsza wersja szczepionki MMR wywoływała tak dużo komplikacji (łąznie z zapaleniem opon mózgowych) że wycofano ją najpierw w Kanadzie, później w UK a następnie zutylizowano w Brazylii. Nawet na wiki o tym wspomnieli jak widzę :

Państwowa Służba Zdrowia Wielkiej Brytanii wstrzymała stosowanie szczepu świnki Urabe we wczesnych latach 1990., z powodu wirusowego zapalenia opon mózgowych i przeszła na szczep świnki
@dr_2k: Nie słyszałem o tym i nic w google znaleśc nie moge. Myślę, że to jakiś fejk. W Polsce nikt nie umarł na odrę od 1998 roku (33 letnia kobieta) a w latach 1991-1998 także zero więc gdyby to była prawda to byłby ogromny szum medialny. Ja czytałem, ze wszystkie te osoby po kilku-kilkunastu dniach wróciły do domu.