Wpis z mikrobloga

Ale żeby takie hasło jak "od kolebki aż po grób, polskie Wilno, polski Lwów" krzyczeć idac ulicami Wrocławia to ładnym hipokryta trzeba być.
Według mnie powinna tu być ostra reakcja, szczególnie ambasadora Litwy. Jakby Niemcy swoje święta obchodzili drac jape o Prusach, Zielonej Górze czy Szczecinie to by była afera, ale w drugą stronę to już fajnie, my możemy.

#wroclaw #marszniepodleglosci
  • 19
Jakby Niemcy swoje święta obchodzili drac jape o Prusach, Zielonej Górze czy Szczecinie to by była afera, ale w drugą stronę to już fajnie, my możemy.


@HonyszkeKojok: no różnica jest taka ze my sobie tylko coś tam krzyczymy a tamci realnie zabierali nam miasta
Mnie zastanawia czasem czy tacy ludzie w ogóle rozumieją z jakimi wydatkami wiązałoby się ewentualne przejęcie terenów byłych Kresów wschodnich?
Na przykład tereny należące teraz do Ukrainy.
Przecież, żeby zrównać je technologicznie choćby z taką Lubelszczyzną trzeba by było wydać miliony, a może miliardy złotych.
Po pierwsze przebudowa kanalizacji (nie wiem akurat czy jest tak w Lwowie, bo to było polskie miasto i mogło być inaczej, ale na Ukrainie mają #!$%@?ą kanalizację,
@Masterpolska94: Jako sieć komórkowa nie byłaby problemem, i prywatne telekomy szybko by zrobiły swoje, to budowa dróg, dostosowanie szpitali do standardów czy szkół to byłby katastrofa finansowa. Dodatkowo wydatki na socjal by zjechały budżet, trzeba byłoby dostosować emerytury, renty do ogólnopolskich standardów.
@Masterpolska94: Jako sieć komórkowa nie byłaby problemem, i prywatne telekomy szybko by zrobiły swoje, to budowa dróg, dostosowanie szpitali do standardów czy szkół to byłby katastrofa finansowa. Dodatkowo wydatki na socjal by zjechały budżet, trzeba byłoby dostosować emerytury, renty do ogólnopolskich standardów.


@mango2018: dodajmy do tego niczym już nie skrępowaną migrację za pracą...
Łuck byl polski, to Kolobrzeg byl niemiecki, bywa


@NieJedynaNaWykopie: Kołobrzeg, Szczecin, Wrocław i reszta przypadła Polsce wskutek reparacji wojennych, natomiast Lwów i Wilno zostały nam odebrane mimo formalnie wygranej wojny. Obecnie tendencje rewizjonistyczne nie mają najmniejszego sensu, ale nieuczciwym jest stawianie tych dwóch przykładów obok siebie