Wpis z mikrobloga

Czołem Wykopki!

Piszę, bo chciałem ostrzec inne osoby przed pochopną decyzją w sprawie operacji przerostu małżowin nosowych.
O co chodzi, już wyjaśniam. Niedawno otrzymałem skierowanie do laryngologa w sprawie nosa (niedrożność czy coś), laryngolog zbadał nos i bez jakichkolwiek wyjaśnień wypisał mi skierowanie na zabieg pomniejszenia owych małżowin. Powiedział mi, że na wszelkie pytania odpowie mi lekarz, który będzie miał wykonać zabieg. W klinice/szpitalu (nie chcę podawać dokładnie gdzie, nie ma to większego znaczenia, przestudiowałem internet i wszędzie jest tak samo, jeśli chodzi o Polskę) nie chcieli mi udzielać zbyt wielu wyjaśnień, tyle tylko, że zabieg jest szybki i bezbolesny, po ok dwóch tygodniach wszystko powinno być ok. Gdy pytałem o możliwe powikłania, zostałem zbyty. Po przeczytaniu możliwych powikłań w internetach, włosy stanęły mi dęba. Okazało się, że po zabiegu zmniejszenia małżowin nosowych może wystąpić tzw. syndrom pustego nosa https://en.wikipedia.org/wiki/Empty_nose_syndrome (na polskiej wikipedii nie ma na ten temat wzmianki, co moim zdaniem jest oczywiste i celowe, jak się dalej okaże). Syndrom wynika podobno wtedy, gdy usunięta/obumarta zostanie zbyt duża część tych małżowin. Objawia się to tym, że mózg nie rejestruje już przepływu powietrza przez nos do płuc, przez co człowiek ma wrażenie, że zaraz się udusi!! Taki syndrom może, ale wcale nie musi minąć! Lekarze w Polsce nie informują pacjentów o tym, że takie coś może wystąpić. Nie jestem medykiem, ale wydaje mi się (po przeanalizowaniu dramatycznych wpisów w internecie), że takie coś może występować dosyć często. Mało tego - syndrom pustego nosa nie jest w Polsce leczony! Jeśli ktoś ma pecha i przytrafi mu się taka tragedia - może jedynie jechać np. do Niemiec i zapłacić kilkaset do kilku tysięcy euro za leczenie tego syndromu. Aha, zapomniałem o najważniejszym - to uczucie duszenia powoduje oczywiście inne dolegliwości, schorzenia itp - nie wiem jak to nazwać. Po prostu nie możemy już nie tylko normalnie oddychać, ale właściwie w ogóle oddychać (nawet przez usta jest ciężko i trzeba to ciągle kontrolować, jak zapomnimy i zaczniemy mimowolnie oddychać przez nos to uczucie duszenia wróci od razu). Prowadzi to do uczucia braku tlenu, przegrzewania organizmu, depresji, mysli samobójczych (w internecie są wpisy ludzi którzy się do tego przyznali, są tez wpisy ludzi którzy znali osoby z tym syndromem, które z tego powodu popełniły samobójstwo).
Piszę to, aby chociaż może do części osób dotarło, że te zabiegi upiększające nos (zagroda nosowa), ale też mające poprawić komfort oddychania, wiążą się z bardzo groźnymi konsekwencjami, prowadzącymi nawet do śmierci.
Każdemu chętnemu na taki zabieg, albo niezdecydowanemu, polecam wpisać w wyszukiwarkę hasło "syndrom pustego nosa" albo "zespół pustego nosa" - w naszym internecie jest dużo takich wpisów, więc nie będę wrzucał tu linków (jedynie do wiki - btw ciekawe czemu w polskiej wikipedii nie ma o tym nic napisane, przypadek?).

Fajnie, gdyby ktoś zrobił może z tego znalezisko (ja nie za bardzo wiem jak, nie zależy mi na plusach czy bordo), aby ostrzec jak najwięcej osób.

https://en.wikipedia.org/wiki/Empty_nose_syndrome

#medycyna #nos #operacja #laryngologia #afera #oszukujo #niezytnosa #niedroznoscnosa
  • 4
  • Odpowiedz
@mao555: spisek laryngologów mający na celu udusić polskich pacjentów!!!11one
przeczytałeś o innych powikłaniach? Czemu się akurat tego jednego, rzadkiego uczepiłeś? Afera z tyłka.
  • Odpowiedz
nie wiem czy spisek, takie są fakty, że nikt o tym pacjenta nie informuje, a jak potem ktoś dostanie taki syndrom, to lekarze wypierają się, mówią pacjentowi że jest chory psychicznie itd. to jest chore.
  • Odpowiedz
@mao555: o kurde, byłem miesiąc temu u laryngologa i od tamtej pory brałem steryd do nosa ale planowałem na koniec orku taka operację właśnie
  • Odpowiedz