Wpis z mikrobloga

@wodzik: wg badan swego czasu w usa papierosy byly zdrowe a przynajmniej uznane za niezbyt szkodliwe. Badania byly oczywiscie "lekko" wspomagane przez przemysl tytoniowy. Duzo ludzi oczywiscie w nie nie wierzylo.
A ci co kaszleli po tytoniu i bardzo zle sie czuli? W dzisiejszej rzeczywistosci byliby nazwani wariatami oszolomami i antynikotowcami gdyby tylko zasugerowali, ze czuja ze tyton zle im robi. "ale badania pokazuja ze jest zdrowy to nie moze ci
@wodzik nie podoba mi się to, nie po to robię badania naukowe nad czymś, żeby potem nie używać argumentów, które w nich zawarłam
No chyba że mowa jest o rasach, płci, zaburzeniach psychicznych czy ekonomii. Wtedy nauka to jakieś prawicowe brednie.


@ibilon: ta, bredniami są szczególnie dla osób, które nie chcą przyjąć do swojego światopoglądu, że takie kwestie mogą być i są rozważane pod kątem naukowym, zazwyczaj z pozytywnym skutkiem. Jeśli komuś się nie podoba, że nie tylko hetero są "normalni" to będzie miał z tym problem. A piszę to, bo mam przy twoim
@wodzik: No w sumie też nie wiem. To oczywistość że zdrowy rozsądek nawet przy małej wiedzy potrafi dać lepsze efekty niż np lewakowi(prawakowi) który zna kodeks karny na pamięć ale jego światopogląd wypacza wszystko.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wodzik: nie, to oznacza, że można zablokować każdą dyskusję żądaniem dowodów naukowych, nawet w oczywistych sprawach i rozmywa to temat dyskusji, a poza tym jak ktoś wyskakuje podczas debaty z badaniami to nie ma możliwości i czasu ich sprawdzić i tak powoływanie się na badania stało się mniej więcej tak samo wartościowe w dyskusjach co dowody anegdotyczne. Na manipulacji treścią badań i wysuwanie wniosków, które nie uwzglednialy wszystkich aspektów został przyłapany