Wpis z mikrobloga

VOLUME, Volume, volume... Taki był plan :)

DB bench high incline 2x20
Lat pulldown wide grip 3x12
Triceps band pushdown 3x25
Side raise 2x15
Hammer curl 2x15

Bench press with Bands 1RM - 215kg x 1 (170kg + 45kg band tension)
JM press 3RM - 130kg x 3
DB bench flat - 62,5kg , 3x AMRAP, 14reps/11reps/10reps
DB row - 82,5kg x 6

Seated Face pull 4x12
Seated Dumbbell French Press 4x12
Concentric curl 3x10
Side raise 3x10

To wszystko zmieściłem w ~1h20min.

Dodawanie volume przed głównym treningiem jest naprawdę wybitnym pomysłem, do takiego wniosku dzisiaj doszedłem. Jasne to męczy, jasne mamy mniej sił na główny trening, ale to nie ma aż takiego złego wpływu na trening, przynajmniej u mnie. No i też prędzej czy później nastąpi adaptacja do tego, i właściwie to już w ogóle nie będzie problem.
Po prostu trzeba od siebie wymagać więcej i więcej, wykonywać więcej i więcej pracy.

Pierwszy raz robiłem Bench with Bands jako ćwiczenie max effort, podszedłem do tematu na luzie i pyknąłem solidne 215kg, bez zbędnego nakrecania.

JM press liczyłem na jakieś 150 x 3, jednak możliwe że przez to zwiększone volume, po prostu triceps odmówił posłuszeństwa i z trudem zrobiłem 130 x 3 i na tym skończyłem

DB bench flat - tutaj ostro poleciałem, hantle po 62,5kg i aż 3 serie AMRAP, przerwy oczywiście musiałem między seriami wydłużyć do 3-5min, bo to jest naprawdę katorżnicza robota kiedy ciśnie się do bólu każdą serie.

DB row - Lipa totalna, treningami lower body z poniedziałku/wtorku mam tak wykończony lower back że nie jestem wstanie zrobić mocno tego ćwiczenia tutaj, już 82,5kg po prostu dobijało mi lower back i stwierdziłem że to nie ma sensu.

Reszta ćwiczeń w obwodach, przez które wręcz leciałem :)

Ogólnie ciężki trening, a jutro poprawka i znowu upper body.

Ale już mam przygotowane kilogramy mięsa na najbliższe dni, golonka, boczek, żeberka + cała gamma trunków więc regeneracja będzie pierwsza klasa :).

#strongaf #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
  • 29
  • Odpowiedz
Ciśniesz ostro. Na jakim metrażu działasz? W jednym z filmików widziałem, że mało tam miejsca masz.


@Atomoski: Tragicznie mało miejsca, 15m2 niecałe heh. Dlatego też treningi dłużej czasem zajmują, bo muszę rozkładać, przekładać itd.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Wrzuć kiedyś jak u Ciebie wygląda JM Press, pauzujesz na dole? Jaki przedział powtórzeń najlepiej robić żeby mieć największe przełożenie na WL?

Wgl to jest tak że jeżeli ktoś ma np. maksymalnie szeroki chwyt to u niego praca nad tricepsem nie da takiego przełożenia na wyciskanie czy jak to jest?
  • Odpowiedz
Tylko, że u mnie jeszcze podłoga krzywa i jak kiedyś przyjdzie mi poćwiczyć na równej, to pewnie będę się przewracał.


@Atomoski: Na krzywą podłogę jest wiele sposobów :) W zależności od tego jak krzywa jest. Ale odpowiednia platforma załatwi wszystko właściwie.

alkohol wpływa na regenerację jakoś oprócz tego że pomaga się zrelaksować ?


@Kwiatuszek_Mateuszek: Wiesz co nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, kiedyś pamiętam szukałem/czytałem przeróżne badania i pamiętam że
  • Odpowiedz
Wrzuć kiedyś jak u Ciebie wygląda JM Press, pauzujesz na dole? Jaki przedział powtórzeń najlepiej robić żeby mieć największe przełożenie na WL?


@axaha: JM press robię dokładnie tak jak w poniższym filmiku. Ten ruch u każdego będzie wyglądał trochę inaczej bo to zależy od budowy, wielkości przedramion i bicepsów.

Dobrze robiony JM press powinieneś odczuwać właściwie tylko w łokciach i tricepsach. Opuszczając powinieneś czuć jak z każdym centymetrem rośnie napięcie aż
IntruderXXL - > Wrzuć kiedyś jak u Ciebie wygląda JM Press, pauzujesz na dole? Jaki p...
  • Odpowiedz
Wgl to jest tak że jeżeli ktoś ma np. maksymalnie szeroki chwyt to u niego praca nad tricepsem nie da takiego przełożenia na wyciskanie czy jak to jest?


@axaha: To zależy, masz problem z końcówką lockout-a? Jeśli tak, wtedy praca nad tricepsem oczywiście przełoży się na takie wyciskanie.
Takie wyciskanie powoduje że barki/klatka przejmuje większość pracy - co powoduje wiele kontuzji o czym już wiele razy pisałem, a triceps jest mniej
  • Odpowiedz
polecial z objetoscia ( ͡ ͜ʖ ͡)


@wiera87: Wiesz co to jest mój kolejny eksperyment, bo wiele razy złapałem się na tym że kończyłem trening, naprawdę byłem styrany brakowało mi tchu, ale po chwili przerwy czułem że mięśnie mają jeszcze siłę że mógłbym dobić np łapy. A łapy są podstawą wyciskania :)
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Właściwie to mam maksymalnie szeroki chwyt przez długie ręce i tak mi się najbardziej komfortowo wyciska, jak mam węższy to oczywiście czuję triceps ale ROM się wydłuża bardzo znacząco. Sticking point jakoś w środku ruchu tuż po oderwaniu z klatki więc pewnie JM Press nie byłby u mnie tak przydatny.

A no i nie wyciskam też jakoś dużo warto to zaznaczyć xd
  • Odpowiedz
właściwie to mam maksymalnie szeroki chwyt przez długie ręce


@axaha: Czy aby na pewno masz długie ręce hmm ( ͡º ͜ʖ͡º) To raczej brak odpowiedniej masy do wzrostu sprawia takie wrażenie. Ja mam 191cm wzrostu, prawie 200cm w zasięgu rąk czyli króciutkich rączek nie mam :). A chwytam ostatnim/przedostatnim palcem na znacznikach.

Większość osób ma triceps słaby jak dupa węża, dlatego im się lepiej wyciska z
  • Odpowiedz
Czy aby na pewno masz długie ręce hmm ( ͡º ͜ʖ͡º) To raczej brak odpowiedniej masy do wzrostu sprawia takie wrażenie. Ja mam 191cm wzrostu, prawie 200cm w zasięgu rąk czyli króciutkich rączek nie mam :). A chwytam ostatnim/przedostatnim palcem na znacznikach.


@IntruderXXL: Ty masz bardzo wąski chwyt i ślepo strzelam że w przyszłości jeszcze się przekonasz żeby go lekko poszerzyć bo na pewno na tym
  • Odpowiedz
Ty masz bardzo wąski chwyt i ślepo strzelam że w przyszłości jeszcze się przekonasz żeby go lekko poszerzyć bo na pewno na tym skorzystasz


@axaha: Czy ja wiem... Odkąd zacząłem wyciskam coraz bardziej wąsko. Wyciskam bez właściwie żadnej rotacji w stawie barkowym, nie flaruję łokciami właściwie wcale, cisnę w stronę nóg nie w stronę stojaków, opieram cały wycisk o triceps :) Louie Simmons, ja go słucham, dzięki temu ciskam 210kg+ i
  • Odpowiedz
mniejszy ROM = większy ciężar,


@axaha: To tak nie działa w wyciskaniu :) Pomijamy oczywiście kobiety i chińczyków z ogromnymi mostkami i 5cm ROM :P. Teraz wielu topowych wyciskaczy wyciska wąsko. Maddox, Strickland, Petráš, Hoornstra.
  • Odpowiedz
a ludzie w niższych kategoriach wagowych (np. 105 i niżej) muszą sobie jakoś rekompensować brak masy


@axaha: Hoornstra w kat 110kg zrobił 305kg wycisk :)
Ale to nie jest tak że ja mówię że tylko wąsko trzeba wyciskać i koniec :) rózni są ludzie. ALE trzeba wiedzieć że wyciskanie bardzo szeroko, piersiowo, pchanie w stronę stojaków GWARANTUJE problemy mniejsze bądź większe z klatką i barkami, tak już jest.

A swoją drogą
  • Odpowiedz