Wpis z mikrobloga

VOLUME, Volume, volume... Taki był plan :)

DB bench high incline 2x20
Lat pulldown wide grip 3x12
Triceps band pushdown 3x25
Side raise 2x15
Hammer curl 2x15

Bench press with Bands 1RM - 215kg x 1 (170kg + 45kg band tension)
JM press 3RM - 130kg x 3
DB bench flat - 62,5kg , 3x AMRAP, 14reps/11reps/10reps
DB row - 82,5kg x 6

Seated Face pull 4x12
Seated Dumbbell French Press 4x12
Concentric curl 3x10
Side raise 3x10

To wszystko zmieściłem w ~1h20min.

Dodawanie volume przed głównym treningiem jest naprawdę wybitnym pomysłem, do takiego wniosku dzisiaj doszedłem. Jasne to męczy, jasne mamy mniej sił na główny trening, ale to nie ma aż takiego złego wpływu na trening, przynajmniej u mnie. No i też prędzej czy później nastąpi adaptacja do tego, i właściwie to już w ogóle nie będzie problem.
Po prostu trzeba od siebie wymagać więcej i więcej, wykonywać więcej i więcej pracy.

Pierwszy raz robiłem Bench with Bands jako ćwiczenie max effort, podszedłem do tematu na luzie i pyknąłem solidne 215kg, bez zbędnego nakrecania.

JM press liczyłem na jakieś 150 x 3, jednak możliwe że przez to zwiększone volume, po prostu triceps odmówił posłuszeństwa i z trudem zrobiłem 130 x 3 i na tym skończyłem

DB bench flat - tutaj ostro poleciałem, hantle po 62,5kg i aż 3 serie AMRAP, przerwy oczywiście musiałem między seriami wydłużyć do 3-5min, bo to jest naprawdę katorżnicza robota kiedy ciśnie się do bólu każdą serie.

DB row - Lipa totalna, treningami lower body z poniedziałku/wtorku mam tak wykończony lower back że nie jestem wstanie zrobić mocno tego ćwiczenia tutaj, już 82,5kg po prostu dobijało mi lower back i stwierdziłem że to nie ma sensu.

Reszta ćwiczeń w obwodach, przez które wręcz leciałem :)

Ogólnie ciężki trening, a jutro poprawka i znowu upper body.

Ale już mam przygotowane kilogramy mięsa na najbliższe dni, golonka, boczek, żeberka + cała gamma trunków więc regeneracja będzie pierwsza klasa :).

#strongaf #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
  • 29
@IntruderXXL: Żadnych redukcji nie planuję broń Boże :D
Podobny wzrost do mnie mają Bryce Krawczyk, Krzysztof Wierzbicki i oni startują w 105 i sam myślę że na przestrzeni lat chciałbym uzyskać podobną wagę, czy będe chciał więcej to zdecyduje już wtedy :]
@axaha: Z tego co czytałem to jednym z największych błędów jest właśnie myślenie o jakiś kategoriach wagowych i wynikach w nich :P No i jeżeli ktoś startuje dajmy na to w 105kg to na co dzień waży o wiele więcej :P
Ogólnie Powinieneś myśleć o long termie i tyć tyć tyć, oczywiście wrzucanie 10kg w miesiąc jest głupotą, ale ta waga z miesiąca na miesiąc powinna być większa. I kompletnie nie
@IntruderXXL: Wiadomo że wszystko wyjdzie w praniu, nie zamierzam bić rekordów świata ani wchodzić na towar (to akurat może za 5+ lat xD), więc zgadzam się z tym że myślenie o kategoriach nie ma sensu. Ty nie masz akurat takiego dylematu bo na szczęście nad twoją wagą nie ma już żadnych kategorii ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ty nie masz akurat takiego dylematu bo na szczęście nad twoją wagą nie ma już żadnych kategorii


@axaha: Yep :P I jeszcze mam miejsce na dodanie kilogramów, naprawdę ja kiedyś tam ważąc 110-120kg chudzinka byłem () Taką już budowę mam.
@axaha: Julius Maddox ~200kg, mojego wzrostu :) W strongman Shaw, Hall ważyli po ~200kg, i innych kilku by się też znalazło.
To zależy bardzo od genetyki, nie którzy dobrze tolerują więcej kilogramów inny o wiele gorzej.