Wpis z mikrobloga

Na wykopalisku wrzutka z wPolityce próbująca dowieść, że antyszczepionkowcy to wyborcy opozycji, bo najwięcej odmów jest w zachodnich i północnych województwach, gdzie PiS najsłabiej stoi.

Teza jest w najlepszym razie nieuzasadniona. W miniaturce macie sondaż w sprawie dobrowolności szczepień, jak widać wyborcy "lewactwa" są częściej za obowiązkiem. Badanie internetowe, ale antyszczepionkowizm to też fenomen internetowy, więc jak dla mnie - wiarygodne.

Rzecz wymagałaby głębszych badań, ale niewykluczone jest rozwiązanie, że za większym odsetkiem odmów w zachodnich województwach stoją (będący tam w mniejszości) wyborcy PiS, Kukiza i Korwina. W skrócie: na zachodzie Polski społeczeństwo jest mniej konserwatywne, więc ludzie - zamiast iść za autorytetami - muszą wybierać samemu. Ci nieco zagubieni (antyszczepionkowizm koreluje negatywnie z wykształceniem, podobnie BTW jak głosowanie na PiS) wybierają "nie szczepię".

#neuropa #szczepienia #antyszczepionkowcy #4konserwy #polska #nauka #socjologia
eoneon - Na wykopalisku wrzutka z wPolityce próbująca dowieść, że antyszczepionkowcy ...

źródło: comment_Tx73EtNldu2fvclETJk0NKSt0l9mcTnW.jpg

Pobierz
  • 7
Teza jest w najlepszym razie nieuzasadniona. W miniaturce macie sondaż w sprawie dobrowolności szczepień, jak widać wyborcy "lewactwa" są częściej za obowiązkiem. Badanie internetowe, ale antyszczepionkowizm to też fenomen internetowy, więc jak dla mnie - wiarygodne.


@eoneon: Słyszałem teorię, że za to odpowiada rozpowszechnienie internetu, o ma spory sens.
Nie od dziś wiadomo, że najbardziej za przymusem szczepień optuje lewactwo i jest przeciwne jakimkolwiek reformom w tym temacie, nawet zaprzestaniu szczepienia w 1 dobie co jest antynauką. A to, że projekt został skierowany do komisji to tak naprawdę oznacza jego śmierć, ale taką nieformalną, żeby nikogo nie urazić.
Nie od dziś wiadomo, że najbardziej za przymusem szczepień optuje lewactwo i jest przeciwne jakimkolwiek reformom w tym temacie,

@cclegane: Nie od dziś wiadomo za zaprzestaniem szczepień optują debile, reformy to prawda są potrzebne, trzeba zaostrzyć przymus szczepień, zwiększyć kary za brak szczepień, zakaz przyjmowania do szkół czy żłobków publicznych (niech sobie do prywatnych chodzą).