Wpis z mikrobloga

chodzi o to, że w dzisiejszym świecie,

bardzo wyraźnie widać wojnę dobra i zła, walkę

religii, upadek katolicyzmu


@marekv7: ja się tam mega cieszę że katolicyzm upada, martwi mnie natomiast że islam rośnie - nadaj jednak nie rozumiem dlaczego ateiście miałoby być ciężko. Moim zdaniem nie bylo lepszych czasow jak te dzisiejsze dla bycia ateista, szczególnie w zlaicyzowanej UE. No ale spoko, każdy ma inne subiektywne odczucia
@wuchta: Mówisz o chrześcijaństwie?:
Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona (…) mówiąc: , bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi – jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego – nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go
@wuchta: I jeszcze:
Jeśli usłyszysz (…) że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: , których nie znacie – przeprowadzisz dochodzenia, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą” (Pwt 13,13-16).

W innym miejscu Bóg nakazuje kamienować tych, którzy przechodzą „do bogów obcych, by służyć im
najpierw:

Bo praktycznie nie ma w Polsce muzułmanów?


a teraz:

Spójrz kolego na zacofane ludy Afryki. Tam chrześcijanie również za to zabijają.


hmmm

@Ex3: myślałem że skupiamy się bardziej na Polsce, ewentualnie Europie, spoko, już kumam że ta dysputa będzie zmierzała donikąd ;) pomimo że mamy podobne podejście do religii jak mniemam, pozdrawiam cieplutko :)
@Ex3: Przytaczasz prawo Mojżeszowe, które chrześcijan nie obowiązuje. Równie dobrze możesz wytykać chrześcijanom, że się nie obrzezają :) Chrześcijan obowiązują nauki Jezusa, który wzywa wręcz do miłości nieprzyjaciół. Wiem, że u chrześcijan z tym bywa bardzo różnie, ale zapis jest zapis. Natomiast co do islamu polecam lekturę o prawie szariatu. W skrócie: nie ma tam wolności wyznania, słowa, wyrazu artystycznego, równości społecznej, kobiety można bić, a w ogóle nie mają za