Wpis z mikrobloga

@marcel_pijak: ech, mam w rodzinie od strony żony starszego pana, emerytowanego inżyniera. W ramach rodzinnych zobowiązań robiłem mu remont łazienki i umawiając się na robotę, która z różnych powodów musiała być w większości zaplanowana zdalnie, poprosiłem go o wykonanie szkicu tej łazienki z naniesionymi wymiarami, położeniem rur itp... przy czym przez telefon mu wyraźnie mówiłem, że wystarczy tak mniej więcej, chodzi o ogólne wymiary ścian i gdzie kibel, gdzie umywalka.
  • Odpowiedz
@siteman: W głąb tyle aby przykręcić do korpusu. I jest ona zrobiona w literę L, aby idealnie weszła. Z frontu ma 2cm, głębokość 5cm, a grubość płyty to 1cm.
  • Odpowiedz
@eoeoeo: Nie wiem .. jakoś mikrofala mi nie leży ..szybko dania stygną, zapiekanka czy pizza z mikrofali jest "gumowa" a z piekarnika chrupiąca.. po prostu nie ma chemii pomiędzy mną a mikrofalówką ;-)
  • Odpowiedz
@siteman: W warunkach stolarni - to piła z podcinakiem (podcinak to taka mała,druga tarcza która podcina płytę żeby nie szarpało. Normalną dużą tarczą zawsze wyszarpie laminat.
W warunkach montażowych najlepiej sprawdza się (w mojej ocenie) zagłębiarka pewnej firmy na F, z ostrą tarczą 48 zębową i niezużytą listwą antyodpryskową na szynie prowadzącej. Wtedy wychodzi prawie jak z formatówki.

Niektórzy kombinują jeszcze z naklejaniem taśmy, ale imo to słaby efekt.

Jak tniesz płytę to zawsze pod spodem wyjdzie Ci ładnie, a u góry poszarpane jak nie tniesz metodą jak
  • Odpowiedz