Wpis z mikrobloga

nawet można powiedzieć ze jesteśmy pionierami w płatnościach zbliżeniowych w porównaniu niemechanicznych


@toendpmo: xDDDDD

nie jesteśmy pionierami tylko chłonnym rynkiem zbytu dla technologii które wymyślono gdzie indziej

ogólnie polskie finanse są jednymi z najnowocześniejszych na świecie xD


xDDDDD
Tak swoją drogą absolutnie nie rozumiem idei gpay xD W sensie po co mam instalować jakieś gówno apki aby płacić apką przy użyciu modułu NFC skoro mogę to zrobić w poziomu aplikacji mojego banku. Przecież ta technologia nie ma racji bytu w Polsce tylko raczej w zaściankowych krajach typu Niemcy gdzie często się płaci jeszcze paskiem magnetycznym jak zwierzęta xD
@Nizki: Pytanie ile masz tych swoich kart bankowych że musisz je kolekcjonować w jednej apce.

A co do kart lojalnościowych to już od dawna istnieją apki które zbierają kody kreskowe z twoich kart sam ich używam.

Gpay to raczej rozwiązanie na zacofane rynki typu Niemcy niż Polska gdzie wszyscy i tak noszą ze sobą kartę i płacą zbliżeniowo, albo płacą telefonem czy smartwatchem przy użyciu apki banku
@KochanekAdmina: przyjmij do wiadomosci, ze część osób ma więcej niż jedną kartę bankową. Mając wallet/gpay nie trzeba nosić kart - wystarczy telefon/Iwatch który i tak zawsze masz ze sobą. Bezpeiczeństwo nawet większe niż w przypadku karty - zgubisz kartę to każdy moze ją użyć do tych 50 zł. Zgubisz telefon: wallet/gpay moze byc zabezpieczony np odciskiem palca i szanse na jego wykorzystanie przez złodzieja są mizerne.