Wpis z mikrobloga

@Docker: ostatnio wypytywałem moich znajomych z Szwecji o różne nowinki technologiczne. No i co się okazuje:
- duża część populacji używa stare telefony bez NFC,
- nie wiedzą co to #carsharing,
- o tych słynny mikroczipach wszczepianych do ręki do otwierania drzwi w korporacjach to usłyszeli ode mnie,
- tak w ogóle to mają #!$%@? na te wszystkie nowe technologie typu smart home, automatyczne odkurzacze i inne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@KochanekAdmina: Czekaj czekaj. Ale żeby zapłacić z apki banku to muszę ją odpalić? Raczej bez sensu. Tu tylko odblokowuję telefon i już. I jak kolega wyżej wspomniał można korzystać z zapamietanych kart na różnych stronach.
Do lojalnościowych mam stocard z wygodnym widgetem.
  • Odpowiedz
@Docker co? XD chyba korzystasz z Internet Explorer xD bo jesteś lata za murzynami jeżeli myślisz że w PL to coś nowego. Przecież polska była wśród krajów które testował takie płatności zanim weszły na zachodzie
  • Odpowiedz
@Docker: Spora gównoburza się zrobiła, ale nikt w sumie nie wspomniał, że w tej reklamie nie ma kodu QR i trzeba włazić w Google Play i ręcznie wklepywać nazwę aplikacji. Może o to OPowi chodziło?
  • Odpowiedz
@Docker: Nie rozumiem kompleksów. Byłem we Francji w delegacji - Paryż i mniejsze turystyczno-przemysłowe miasto kawałek dalej. Kartą można było płacić właściwie to na lotnisku GDP, czasem w automatach biletowych (choć nie zawsze, w kasach bardzo rzadko). Taksówka, nawet jeśli to nowiutki mercedes e/v klasa to kartą ani rusz, te ichne żabki w 50%.
To samo miałem w delegacji w Eisenbergu w Niemczech. Nawet hotelowa restauracja tylko gotówka i to
  • Odpowiedz
  • 1
@MrBukka Wydaje mi się, że aplikacja mBanku to umożliwia. Ja mam IKO i płace praktycznie tylko telefonem. Oczywiście trzeba mieć telefon z NFC
  • Odpowiedz
  • 1
@Docker pewnie już inni ci to wyjaśnili ale to względem Europy Ameryka jest 100 lat za murzynami (w USA prym wiodą paski magnetyczne, ten czarny pasek z tyłu karty). A teraz najlepsze, w Europie to polska przoduje w nowinkach i w procencie ich wykorzystywania przez społeczeństwo (blik, Google pay a ostatnio Apple pay)
  • Odpowiedz