Wpis z mikrobloga

Strict OHP 120kg x4,5 nagrane wyłącznie, ale chyba jeszcze nigdy nie wrzucałem OHP :)

Czuję że dziś zajebiście dużo siły zbudowałem. #strongaf

Close grip Incline bench press - 180kg x 1
Strict OHP - 120kg x 4
DB bench - 4x12 52,5kg
Neutral grip lat pulldown - 5x10
Lying DB triceps extension - 8x8
Seated Facepull - 5x10

Close grip Incline bench press - Poprzedni rekord to było 175kg, ale to na mniejszym skosie, teraz ten skos zwiększyłem (aby jeszcze bardziej wydłużyć ROM chwyt także troszkę bardziej węższy z tego powodu) I poszło 180kg. Ciekawe jest to że 110kg musiałem MOCNO PRZYCIĄGAĆ do klatki, naprawdę jak przy wiosłowaniu, bo nie chciało dotknąć klaty. Dopiero gdzieś od 150kg mogłem o tym przestać myśleć i ciężar "sam" schodził do klaty.

Następnie Strict OHP 4x5 - ostatnia seria 120x4 prawie 5 poszło, było brzydko, było krzywo cóż :)."Idealną" technikę zostawiam sucharkom i wiecznym teoretykom którzy robią po 50-60kg :P I potrafią to jeszcze uznać za osiągnięcie LOL.

Byłem nieziemsko styrany poprzednim ćwiczeniem a do tego odczułem te 190kg x 5 w GM z poniedziałku. Stabilizacja leżała i kwiczała. Latałem jak galareta, i sam nie wiedziałem czy zaraz nogi puszczą, dupa, bebech czy plecy, bo wszystko "drgało". Ale ciskałem :D

DB bench - 4x12 52,5kg po prostu pompowanie volume, ruch bardziej skupiony na "czuciu" klatki.

Lying DB triceps extension 8x8, Hantle po 22,5kg nie odkładamy hantli między seriami, przerwy 30s- Świetne ćwiczenie, BARDZO TRUDNE do wykonanie jeżeli dobierzemy właściwy ciężar. A kiedy ciężar jest właściwy? Po 4 serii powiniśmy wątpić że damy radę zrobić 8 serii, w 6-7 serii powinniśmy czuć że ledwo dajemy radę, a 8 seria to powinna być walka o każde powtórzenie. Po tym ćwiczeniu nie da się łap wyprostować przez kilka minut :)

Seated Facepull - Tutaj budowałem się do 10RM. Stojąc, przy większym ciężarze będziemy musieli zbyt bardzo pochylać się do tyłu, pracować dołem pleców żeby nie stracić równowagi. A tak wersja siedząc pozwala nam tego uniknąć dzięki czemu pozwala na użycie większego ciężaru, bo siedzimy i zapieramy się nogami.

Teraz co czas na wielkie żarcie, a potem wielkie picie, czyli REGENERACJA.

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Strict OHP 120kg x4,5 nagrane wyłącznie, ale chyba jeszcze nigdy nie wr...
  • 28
coś ci lewa ręka ucieka?


@Duzy_Dziki_Zwierz: Ucieka WSZYSTKO, naprawdę ogromny problem ze stabilizacją miałem, bo nogi, cały posterior chain, brzuch, wszystko wycieńczone treningami lower body było. Więc dlatego to wygląda jak wygląda. I to 5 powtórzenie z tego powodu nie weszło, bo myslałem że się przewrócę za chwilę.
hmm ciekawe czy bys chociaz raz to wycisnal jakbys nizej opuścił tak do klaty ( ͡º ͜ʖ͡º) (tak jestem suchar z pr 60)


@johnmorra: ZERO, bo nie jestem w stanie zejść do klatki z takim ciężarem, zobacz nawet biorąc sztangę ze stojaków jaka jest pozycja. Ja naprawdę 110kg, na skosie musiałem PRZYCIĄGAĆ plecami bo nie chciało zejść.

W OHP opuszczam zawsze poniżej brody i tyle wystarczy.
I taka ciekawostka, pamiętam że widziałem jakiegoś utytułowanego dwuboistę ze starych lat który też nie był w stanie opuszczać sztangi do klatki :), ale zgubiłem gdzieś jego imię, może ktoś kojarzy?


@IntruderXXL: Stare lata to przed 2000? Czy przed 1970?
Podobnie jest z siadami, gdy jesteś "trochę" większy, czego większość osób nie rozumie, siady wtedy niesamowicie tyrają barki/bicepsy/tricepsy.


@IntruderXXL: W jaki sposób, o ile w ogóle, robisz front squat?
Stare lata to przed 2000? Czy przed 1970?


@piotrb: Coś mi świta że lata 70-80' ale możliwe że wcześniej, naprawdę nie pamiętam już, ale wiem że taki osobnik był bo utkwiło mi to w głowie.

W jaki sposób, o ile w ogóle, robisz front squat?


Nie robię :P Na co to komu.... W sensie raz w życiu robiłem fronta i to chyba miałem 70kg tam tylko, i stwierdziłem że leje na
@IntruderXXL: a wtedy w tym sporcie nie było boju wyciskania stojąc? nie jestem pewien ale chyba trzeba było dotknąć sztangą klatki żeby zaliczyli bój

edit: w sumie logiczne bo przeciez musieli i tak to zarzucić do pozycji front rack xD
Na co to komu....


@IntruderXXL: Ja np. traktuję (absolutnie nie traktuj tego jako namawianie na coś) je jak ćwiczenie gdzie jeszcze widać progres na bieżąco i robię to raz na cztery sesje zwykłych przysiadów (po przysiadach i jako uzupełnienie). No i chyba nawet do 3 serii lubię, później stwierdzam mniej więcej: na co to komu ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
Na szczescie nie zaliczam sie juz do tej grupy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wenom01: I dobrze :) Bo naprawdę lepiej na tym wyjdziesz. Wiesz każdy zaczynał, każdy musiał wycisnąć po raz pierwszy te 40kg, 50kg, 60kg itd. To jest zupełnie normalna rzecz, i KIBICUJE każdemu kto chce się rozwijać i progresować, nie ważne jaki wynik obecnie robi.

Ale trzeba znać swoje miejsce w szeregu. #!$%@? mnie niesamowicie